csütörtök, május 16, 2024
HomeMMANiemesch ezüstérmet nyert az Európa-bajnokságon

Niemesch ezüstérmet nyert az Európa-bajnokságon

Siker a birkózó Luisa Niemesch számára. A német reménység Párizsban továbbra is az európai ranglista élén áll

A birkózó olimpiai reménység Luisa Niemesch sorozatban harmadik Európa-bajnoki érmét szerezte Bukarestben. De ez ismét nem volt elég az aranyéremhez. Az SV Germania Weingarten 28 éves versenyzője a 62 kg-os súlycsoport döntőjében 4:5-re kikapott a norvég Grace Bullen-től. Niemesch 2022-ben már nyert ezüstöt, 2023-ban pedig bronzot.

A Német Birkózó Szövetség (DRB) eddigi egyetlen olimpiai jegyét a tavalyi világbajnokságon elért ötödik helyezésével biztosította be. Az Európa-bajnokságon nem osztanak ki helyeket Párizsba. A kvalifikációs versenyeket április 5-7. között Bakuban és május 9-12. között Isztambulban rendezik.

Niemesch a második német érmet szerezte Bukarestben. A KFC Leipzig versenyzője, Anastasia Blayvas korábban bronzérmet nyert az 55 kg-os kategóriában.