hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsports"Nehezebb, mint vártam" - Alex Rins kudarcos Yamaha-debütálást él át Katarban

„Nehezebb, mint vártam” – Alex Rins kudarcos Yamaha-debütálást él át Katarban

Nincs pont a katari szezonnyitón: a Yamaha újonca, Alex Rins teljesen üres kézzel távozik a Yamaha első MotoGP-s hétvégéjén

Csalódást keltő hétvégét élt át a Yamaha a MotoGP katari szezonnyitóján. A korábbi világbajnok Fabio Quartararo a tizenegyedik helyen maradt le az első tízről a nagydíjon, míg a Yamaha csapattársa, Alex Rins még rosszabbul járt, teljesen üres kézzel, a 16. helyen zárt

Rinsnek a 20. rajtkockából kellett megkezdenie első két futamát a Yamaha színeiben, mivel a spanyol a kvalifikáción csak Luca Marinit (Honda) és Franco Morbidellit (Pramac-Ducati) hagyta maga mögött. Rins mind a sprintfutamon, mind a főfutamon küszködött a Yamaha magas gumifogyasztásával, és a verseny vége felé egyértelműen veszített a tempóból.

A szombati sprintversenyt a P17. helyen fejezte be. „Arra számítottam, hogy nehéz verseny lesz. De még a vártnál is nehezebb volt” – csodálkozott Rins. „Nem tudtam a saját versenytempómat autózni. A rajtom elég jó volt, és meg tudtam előzni néhány versenyzőt.”

A verseny előrehaladtával azonban a tapadás jelentősen romlott, és Rins-t megelőzték. A nagydíjon sem mentek sokkal jobban a dolgok. A 16. helyen 24,1 másodperces hátránnyal ért célba. „Sokat küszködtünk ezen a versenyen” – mondta a Yamaha újonca.

„Mindent megtettünk, és egyre jobban éreztem magam. A top 12-ben kaparásztam, közvetlenül Fabian (Quartararo) és Joan (Mir) mögött. De hat kör után már nem tudtam megfelelően irányítani a motort. Az első gumi a végén a jobb szárnyon volt” – számolt be Rins.

A verseny utolsó harmadában Rins kicsúszott a pontszerző helyekről. „Sok másodpercet veszítettem, mert már nem tudtam maximális dőlésszöggel motorozni a jobbos kanyarokban” – mondta a 28 éves spanyol, aki a technikai korlátok mellett a tavalyi súlyos balesetének utóhatásaival is küzdött. Rins csak bicegve tudott mozogni.

Ennek ellenére a Suzuki egykori gyári versenyzője továbbra is optimista. „Ezen a versenyen tanultunk néhány dolgot a jövőre nézve. Alig várom a következő versenyt” – mondta Rins, aki a portimaói Európa-bajnoki nyitányra tekintett előre.