szombat, április 20, 2024
HomeLa LigaMunkásgyőzelem a Celta Vigo ellen: a Barça vezetőként megy a Clasicóra

Munkásgyőzelem a Celta Vigo ellen: a Barça vezetőként megy a Clasicóra

Az FC Barcelona továbbra is első a La Ligában. De a katalánoknak a szerencse is kellett a Celta Vigo elleni erős kezdés után

Az első félidőben mutatott játék alapján csak idő kérdése volt, a Barcelona vezetése ekkor már nagyon megérdemelt: Pedri közelről csúsztatott a kapuba a Celta Vigo hátsó alakzatának hibája után. A Celta Vigo elleni győzelem azonban korántsem volt olyan biztos, mint azt az elején hitték.

Elsőként gyakran a helyszínen indul

Mindenesetre az 1:0-nak meg kell maradnia az este egyetlen góljának. És mindezt annak ellenére, hogy a Barcának már a döntő 17. perc előtt is számos lehetősége volt. Sem Raphinha (10.), sem Ferran Torres (13.) nem tudott Marchesin túljutni egy távoli lövéssel.

Az erős nyitószakasz után a katalánok esélyeinek áradata véget ért. A szünetben megérdemelten vezettek, de az 1:0 a térfélcsere után összeomlott. A Celta Vigo Oscarja (47.) szerencsétlenül hibázott, ter Stegen pedig Gabri Veiga (56.) és Iago Aspas (84.) ellen védett nagyot.

Szerencse a poszton a vége előtt

A büntetőterületen sokáig nem sok minden történt, a Barça hanyagul cselezett, míg a Vigo mindent beleadott. A hosszabbításban aztán tényleg eldurvultak a dolgok: Garcia épphogy a kapufa mellé terelte Iago Aspas lövését (90.+3), ter Stegen pedig Perez elől mentett (90.+6).

Xavi csapata végül kissé boldogan győzött, miután 1-0-ra kikapott az Inter Milantól, ami a második vereség volt a harmadik meccsén az idei Bajnokok Ligája csoportkörében, és megvédte első helyét a La Ligában.

Egy fontos győzelem a szerdai, Nerazzurri elleni visszavágó (21.00) és a vasárnapi, Real Madrid elleni Clasico (16.15) előtt.