szombat, április 27, 2024
HomeSerie AMourinho mégis nevet: El Shaarawy későn egyenlít a Napoli ellen

Mourinho mégis nevet: El Shaarawy későn egyenlít a Napoli ellen

Hosszú ideig úgy tűnt, hogy az SSC Napoli tartani fogja a lépést a Milan topduójával. De aztán a hosszabbításban az AS Roma tréfája csípett.

Az Inter (3-1 La Spezia-ban) és a Milan (2-0 a CFC Genova ellen) győzelme után az SSC Napoli már komoly nyomás alatt volt a Scudettóért folytatott küzdelemben – a mottó szinte az volt: veszíteni tilos.

VAR jön előre, Insigne kihasználja

A

Napoli ennek megfelelően a kezdetektől fogva elkötelezett volt, és mélyen a romák térfelére szorította a Romát. Amikor először léptek be a büntetőterületre, a dolgok rögtön eldurvultak: a VAR-jelentés után Marco di Bello játékvezető szabálytalannak értékelte Ibanez Lozano elleni kihívását (7.). Insigne kapitány értékesítette a büntetőt (11.).

A Romának először össze kell szednie magát

Roma megdöbbenve nézett ki, és alig tett valamit ezután. A hazaiak tovább tartották a nyomást, de Osimhen és Lozano kettős lehetőségét nem tudták kihasználni, hogy növeljék előnyüket (20.). Több mint fél óra elteltével a Giallorossi végre lerázta magáról a sokkot, és lassan bátrabbá vált. Az első jó lehetőséghez azonban ellenfelük segítségére volt szükségük: Osimhen egy éles szabadrúgást Pellegrinitől a kapu irányába a saját keresztlécére hárított (39.).

A Napoli kapusának, Meretnek, aki az influenzás tünetek miatt a csapatból kimaradó Ospinát helyettesítette, csak Zalewski éles szögből leadott lövésénél kellett közbeavatkoznia (45.+1).

Highlight nélküli második félidő

A második félidő sokkal egyszerűbb volt. A Napoli nem tett többet a kelleténél, és többször is hibázott. Csak néhány lövésből Zielinski (69.) és Elmas (71.) tudott betalálni.

A Roma most már sokkal jobban védekezett, de támadásban továbbra is szerencsétlenkedett. Abraham ígéretes helyzetből fejelt mellé (61.), Mancininek jó volt az időzítés, de a pontosság hiányzott (66.).

Mourinho mosolyog

Az

Roma büntetővel szeretett volna egyenlíteni, de di Bello játékvezető úgy ítélte meg, hogy Meret Zaniolo elleni beavatkozása nem büntetőhöz méltó. A Giallorossi kispadja alapvetően másképp látta a dolgot, a cserekapus Daniel Fuzato piros lapot látott (79.) – Mourinho elmosolyodott a bosszúságtól.

Mourinho nevet

Nem sokkal később azonban a portugál jót nevethetett, részben azért is, mert ő maga is érintett volt: a hosszabbítás nyolc percében a Roma a jobb oldalon Pellegrini révén jutott előre. Abraham középre adott passzát ügyesen továbbította a csereként beálló El Shaarawy-nak, aki a bal sarokba fejelt (90.+1).

A Roma sorozatban tizenkettedik Serie A-mérkőzésén is veretlen maradt. A Napoli ezzel szemben kissé elengedte a milánói topduót, és már két pont a hátránya a második helyezett Inter mögött – Mourinho korábbi klubja (2008-2010, CL-győztes) a Roma következő ellenfele.