csütörtök, május 2, 2024
HomeSerie AMourinho kétszer is szidja és elküldik - Dybalára lehet számítani

Mourinho kétszer is szidja és elküldik – Dybalára lehet számítani

A Serie A 19. játéknapjának végén a szomszédos Atalanta Bergamo és az AS Roma nézett farkasszemet egymással a nemzetközi helyekért folytatott harcban. Két góltól távol, José Mourinho ismét a címlapokra került

Roma edzője, José Mourinho az év második hazai meccsén maradt dühöngeni – a héten 1-0-s hátrányból fordítva 2-1-re legyőzték a Serie B-ben szereplő US Cremonese csapatát a Coppa Italia 16-os döntőjében. Ismét a játékvezetővel. Aurelio Aureliano, aki a 19. játéknap végén az AS és az Atalanta Bergamo összecsapását vezette, nem szabálytalanságként, és így esetleg vészfékként büntette meg a korábbi Schalke-játékos Kolasinacnak a labdát birtokló Dybalával szembeni lökdösődését nem sokkal a lefújás előtt. A VAR sem avatkozott közbe, a „The Special One” ehelyett sárga lapot kapott a reklamálásért.

A sípszót lehetett volna fújni, hiszen Kolasinac nem mozdult a labda felé, de a döntés állt. Mint ahogy az is, hogy a Roma csapata, amely vasárnap este uralta az időtálló Stadio Olimpicót, egyszerűen képtelen volt fölényét vezetésre váltani

Sőt, a Gian Piero Gasperini által irányított Atalanta, amely a héten a kupában is keresett volt (3-1 a Sassuolo Calcio ellen), meglepetésre vezetést szerzett. A szélre húzott Mirancsuk keresztlabdája után Koopmeiners középen a túlságosan passzív Karsdorp ellen tartotta magát, és bólintott a kapuba 1:0-ra (8. perc). Később de Ketelaere majdnem 2:0-ra szépített, de az AS kapusa, Rui Patricio remekül hárított (22. perc)

Dybala gólt lő a pontról

De ennél többre nem futotta a bergamói támadójátékból, amelyet Mancini, Cristante & Co. hosszú időn keresztül ki is zárt. A Giallorossi támadóegysége, amelynek középpontjában a labdától nehezen elválasztható, agilis Dybala állt, sokkal többet nyújtott, még ha a végső passzok gyakran hiányoztak is. Voltak még lehetőségek, de az Atalanta kapusa, Carnesecchi volt a pillanat embere. A kapus védett Lukaku (21.) és egy alattomosan elhajított Dybala-keresztpassz (21.) ellen – szerencséje is volt, hogy Dybala nem a legjobb helyzetből találta el a labdát (33.), és egy csapattársa is a hajrában mentett Karsdorp befejezése után (35.)

Miért ment mégis 1:1-gyel a szünetre? Mert a Bergamo profi Ruggeri komikusan kinyújtotta a lábát, amikor Karsdorp az imént leírt lövést vállalta, és a szegecsével lábon találta ellenfelét. Az eredmény büntető lett, amit Dybala nem hibázott el, magabiztos lövéssel a jobb sarokba (39′). Ez lett az állás a szünetben, részben azért is, mert Kolasinac Dybala elleni lökése a hosszabbításban nem vezetett sípszóhoz

Mourinho ugrik és pirosat lát

A második félidő gyorsan el van mesélve: Sokáig félkész befejezéseken, illetve egy jobb oldali mellé lőtt Dybala-fejrúgáson kívül nem történt semmi (56.). Ehelyett mindkét csapat egymás útjába került, szabálytalanságokat követtek el, és kevés kockázatot vállaltak

A nagyszámú csere tovább nehezítette az amúgy is szinte nem létező játékfolyamatot. Csak a záró szakaszban kapcsoltak ismét egy fokozatot a rómaiak, akik a 2:1-et tűzték ki célul, és közben lehetőségeket is kialakítottak. Lukaku azonban egyszer nehéz helyzetből mellé lőtt (80′), majd a belga jobbal lőtt fölé (82′), később pedig a lefújáskor majdnem betört, és nem fújták le egy vélt szabálytalanságért. Ez ismét feldühítette Mourinhót, aki ismét káromkodott, berohant a pályára, dühében egyszer a gyepbe ugrott, majd nem sokkal később látta a következő lapot ezért a szabálytalanságért – pirosat és kiállítást kapott „The Special One”, nem először a Roma idejében

A végén az Olimpicóban 1:1-et mutatott az eredményjelző – ez mindkét klub számára túl kevés volt a nemzetközi porondért folytatott harcban. A Coppa Italia negyeddöntőjében szerda este (18 óra) a városi derbi vár a Romára, szintén a Lazio Rómában. Az Atalanta szintén a legjobb nyolc csapat között van, és néhány órával később a San Siróban (21 óra) a Milannal csap össze.