vasárnap, április 28, 2024
HomeMotorsportsMotoGP FT1 Buriram: Martin a leggyorsabb idővel Vinales előtt, Bagnaia tizedik lett

Jorge Martin vezeti a MotoGP első edzését Buriramban Maverick Vinales és Pol Espargaro előtt – Francesco Bagnaia utolsó támadás nélkül a tizedik helyen végzett

Jorge Martin 1’30.520-as idővel biztosította a legjobb időt a MotoGP első szabadedzésén Thaiföldön. A Pramac-Ducati versenyzője a friss gumikon későn nyomult az élre, így az osztályzatot a második helyen álló Maverick Vinales (Aprilia) és a harmadik Pol Espargaro (Tech-3-GasGas) előtt vezeti

A Chang International Circuit-en az első 45 perces edzésre száraz és napos időben indult a mezőny. Szinte minden versenyző a lágy első és a kemény hátsó gumikat választotta a rajtnál. Egyedül a KTM versenyzője, Brad Binder használta a kemény keveréket is az első keréken.

Az első repülő körök után Vinales átvette a vezetést. Az Aprilia versenyzője 1:31.484 perces idejével az első futam után az élre állt az értékelésben. Alex Marquez (Gresini-Ducati) és a végül vezető Martin tizenegy ezredmásodpercen belül volt egymáshoz képest.

Általánosságban elmondható, hogy a különbségek rendkívül szűkek voltak ezen a ponton. A teljes, 21 versenyzőből álló mezőnyt mindössze 0,710 másodperc választotta el egymástól, Joan Mir (Honda) pedig az utolsó helyen állt.

A második futamon a legtöbb versenyző arra koncentrált, hogy használt gumikkal dolgozzon. Aleix Espargaro a kemény első gumira váltott, és egyelőre a legjobb időt vette el Aprilia csapattársától. A záró szakaszon aztán felgyorsult a tempó, mivel néhányan friss gumikra váltottak.

Köztük volt Martin is, aki az első versenyző volt, aki 1:31 perc alatti köridőt teljesített, és ezzel átvette a vezetést. Vinales is megdöntötte ezt a határt. Ő azonban 0,238 másodperccel maradt le Martin mögött, ami a második helyet jelentette.

Aleix Espargarót a végén Pol testvér kiszorította a harmadik helyről. Franco Morbidelli (Yamaha) zárta az első ötöt, őt Augusto Fernandez (Tech-3-GasGas), Fabio Di Giannantonio (Gresni-Ducati), Raul Fernandez (RNF-Aprilia), Alex Marquez és Francesco Bagnaia (Ducati) követte.

A regnáló világbajnok és jelenlegi világbajnoki éllovas friss gumikkal tartózkodott a végső támadástól. Végül alig egy másodperccel maradt el Martin legjobb idejétől.

A legjobb Honda-pilóta Takaaki Nakagami volt a tizenegyedik helyen, őt Fabio Quartararo (Yamaha) követte a tizenkettedik helyen, majd a KTM-es duó. Marc Marquez (Honda) 1,337 másodperccel lemaradva a 18. helyen zárta az edzést. A mezőnyt 1,601 másodperc választotta el egymástól.

Az LCR versenyzője, Alex Rins nem tud részt venni a thaiföldi versenyhétvégén, miután ismét megműtötték a jobb alsó lábszárát. Őt nem fogják pótolni. A spanyol már Ausztráliában is feladta a hétvégét erős fájdalmai miatt.