péntek, május 10, 2024
HomeMotorsportsFormula E teszt Valenciában: Mitch Evans ismét tempót diktál

Formula E teszt Valenciában: Mitch Evans ismét tempót diktál

A csütörtöki garázstűz után folytatódik a Forma-E teszt Valenciában: Mitch Evans és Antonio Felix da Costa ismét az élen

Mitch Evans továbbra is ő diktálta a tempót a Formula E előszezoni tesztelés harmadik napján Valenciában, amely a keddi garázstűz után csütörtökön folytatódott. A Jaguar pilótája 1:24.791-es idővel, 0,023 másodperccel megelőzve a Porsche pilótáját, Antonio Felix da Costát, a négy és fél órás edzés végén az időmérőlista élén végzett

Ez a páros kedd reggel még az összesített tabellát is vezette, amíg az akkumulátor-beszállító WAE (korábban Williams Advanced Engineering) garázsában keletkezett tűz meg nem szakította a munkát a spanyolországi Circuit Ricardo Tormón. A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) vizsgálatát követően a tesztelés helyi idő szerint csütörtökön 14 órakor folytatódott.

Edoardo Mortara 1:25,661 perccel érte el az első legjobb időt. A Mahindra csak egy autót tud indítani Valenciában, miután többek között Nyck de Vries autója is megsérült a keddi tűzben

Sérült autó: Nyck de Vriesnek végig kell néznie

Ez azt jelentette, hogy az AlphaTauri korábbi Forma-1-es pilótája nem tudott részt venni az ülésen, miután kedd reggel az utolsó helyen végzett. Ez volt az első kiállása a Mahindra Gen3-as autójával.

Mortara a csütörtöki edzésen az összesített harmadik helyen végzett, mindössze 0,112 másodperccel lemaradva Evans mögött, de egy körön kétszer is leállt, mielőtt több mint egy óra elteltével visszatért a boxba. Robin Frijns szintén 1:25 perc alatt maradt az Envision számára tartott visszatérésén.

A Porsche pilótája, Pascal Wehrlein 1m25.004 perces idővel az ötödik helyen állt, de az utolsó percekben megállt a pályán, ami piros zászlót és az ülés korai befejezését eredményezte. Maximilian Günther (Maserati MSG), Oliver Rowland (Nissan), Norman Nato (Andretti), Jehan Daruvala (Maserati MSG) és Nick Cassidy (Jaguar) egészítette ki az első 10 helyezettet.

Gabriela Jilkova az első teszten a Porsche számára

A címvédő Jake Dennis (Andretti) alig több mint négy tizeddel lemaradva a tizenkettedik helyen végzett. A brit először ült autóba, helyét kedd reggel a nevezett újonc Zane Maloney vette át.

A korlátozott rajtrács miatt a legtöbb csapat az állandó versenyzőit indította. Egyedül a Porsche döntött újonc mellett. Gabriela Jilkova gyűjtött némi pályaidőt, mielőtt átadta volna a helyét Felix da Costának.

Az ERT versenyzői, Dan Ticktum és Sergio Sette Camara a hátsó helyeket foglalták el, a brazil az akkumulátor problémája miatt csak nyolc kört tudott teljesíteni. Sebastien Buemi (Envision) teljesítette a legtöbb kört, 75 körrel a 17. helyen végzett, kevesebb mint fél másodperces lemaradással.

A pénteki tesztre várhatóan 8:30 és 18:30 között kerül sor. Ez azt jelentené, hogy a tűzvész előtti eredeti menetrendhez képest csak fél óra vezetési idő veszne el.