kedd, május 7, 2024
HomeMotorsportsMoto3-as verseny Silverstone: David Alonso a 28. helyről indulva győzött

Moto3-as verseny Silverstone: David Alonso a 28. helyről indulva győzött

David Alonso megnyerte első Moto3-as futamát, ráadásul a rajtrács végéről – Ayumu Sasaki és Daniel Holgado egészítette ki a dobogót Silverstone-ban

A Moto3 újonc David Alonso vasárnap megnyerte első nagydíját Silverstone-ban. A GasGas versenyzője a 28. helyről indult, de már korán felküzdötte magát a mezőny elejére, és végül szoros csatában megelőzte Ayumu Sasakit (Husqvarna) és Daniel Holgadót (KTM).

Mivel Alonso történelmet írt, hiszen ő lett az első kolumbiai, aki világbajnoki futamon diadalmaskodott. „Hihetetlen ez az érzés!” – ujjongott első győzelme után. „Tegnap este le voltam törve, mert sokat veszítettem, és tudtam, hogy nehéz lesz a versenyen.”

„Ma reggel azonban bátorságot adtam magamnak. Csak a versenyre koncentráltam. Az utolsó két kanyarban tudtam, hogy működni fog. Hihetetlen! Ezt a győzelmet a csapatomnak, a családomnak és a barátaimnak ajánlom.”

Az első futam hűvös, de nagyrészt száraz körülmények között kezdődött. Csak elszigetelt nedves foltok voltak az aszfalton. A verseny 15 körre volt kiírva.

Polesetter Masia az élen haladva bukott

Jaume Masia (Honda), Scott Ogden (Honda) és a világbajnokságot vezető Holgado állt a rajtrács első sorában. A helyi hős Ogden számára azonban már a bemelegítő kör is problémákkal kezdődött. Nem tudott letérni a pályáról, és a motorját le kellett tolnia a pályáról, hogy aztán a rajtrács utolsó helyéről guruljon fel a mezőnybe.

Masia volt a legjobb holeshot. De már az 1-es kanyarban megelőzte őt Holgado. De nem sokáig maradt az élen. Néhány kanyar után Deniz Öncü (KTM) megelőzte. Az első kör során a vezetés többször is oda-vissza változott e három név között.

Sasaki és Ivan Ortola (Honda) a negyedik és ötödik helyen tartották a lépést. Alonso, aki a rajtrács végéről indult, az első két körben sok pozíciót behozott, és már a hetedik helyen állt.

Az első bukás a harmadik körben történt, amikor a 4-es kanyarban az élen autózó Masiából éppen Masia csúszott ki az első kerékkel a 4-es kanyarban. Folytatta a versenyt, de utolsó lett.

A futamot az élmezőny folyamatos váltakozása jellemezte

Holgado átvette a vezetést. Első üldözője Diogo Moreira (KTM) volt, aki most szintén az élre állt. Mint mindig, most is szorosan együtt volt a mezőny. Az első nagyobb, egy jó másodperces különbség csak a 18. hely után alakult ki.

Tíz körrel a vége előtt Alonso először állt az élre, de még ő sem tudta lerázni üldözőit. Tipikus Moto3-as csoportos verseny maradt, kemény párharcokkal, amelyben a végéig nem alakult ki egyértelmű favorit. A pozíciók szinte minden kanyarban változtak.

Három körrel a vége előtt Masia után Leopard csapattársa, Tatsuki Suzuki (Honda) is kiesett a dobogóért folytatott harcból. Ő bukott, magával rántva Matteo Bertelle-t (Honda). Holgado eközben pályabejárási figyelmeztetést kapott. Így nem követhetett el több szabálytalanságot, különben büntetést kellett volna fizetnie.

A Moto3 történetének második leggyorsabb top 15-je

A záró szakaszban ismét hektikusra fordultak a dolgok. A döntés az utolsó körben született meg. Holgado indult az élről, őt Alonso és Öncü követte. Mögöttük Sasaki kihasználta a szélárnyékot, és a negyedik helyről az élre állt.

De Alonso nem adta fel, és a hangár egyenesben ismét megelőzte. Az utolsó három kanyarban nem hagyta magát a győzelmet. Sasakinak zsinórban harmadszor kellett beérnie a második hellyel. Az utolsó dobogós helyért folytatott harcban Holgado sikeresen kiszorította Ortolát.

David Munoz (KTM) egészítette ki az első öt helyezettet, a további első 10 helyet David Salvador, Diogo Moreira, Antonio Jose Rueda (mind KTM), Colin Veijer (Husqvarna) és Romano Fenati (Honda) szerezték meg. Öncü egy késői hiba után a tizenegyedik helyre esett vissza.

Mivel az első 15 versenyző 1,572 másodpercen belül volt egymáshoz képest, a silverstone-i verseny a második legszorosabbként vonul be a Moto3 történetébe. Csak a 2017-es mugellói verseny volt még szorosabb. Akkor az első 15 helyezett 1,553 másodpercen belül volt egymáshoz képest.

Masia a bukása után nem került be a pontok közé. A pole-ból induló versenyző a 18. helyen végzett – közvetlenül Ogden mögött, aki a 17. helyen végzett a rajtnál történt probléma után.

A világbajnokságban Masia egy helyet veszített, és visszaesett a harmadik helyre Sasaki mögé. Az összesített tabella élén továbbra is Holgado áll, előnye 22 pont. Masia 32 ponttal van lemaradva. Ortola és Öncü a negyedik és ötödik helyen állnak. Alonso győzelme után a hatodik helyen áll.