péntek, április 19, 2024
HomeMotorsportsMoto2 kvalifikáció Motegi: Canet úrrá lett az esős káoszon és pole pozícióba...

Moto2 kvalifikáció Motegi: Canet úrrá lett az esős káoszon és pole pozícióba hajtott

Aron Canet uralja a vizes kvalifikációt Motegiben – az eső miatt hosszú megszakítás – Marcel Schrötter már a Q1-ben bukik

A heves esőzés miatt hosszú időre félbe kellett szakítani a kvalifikációt, Aron Canet megszerezte a Moto2 idei szezonjának harmadik pole pozícióját. A Kalex versenyző a második és harmadik helyre szorította le márkatársait, Jake Dixont és Tony Arbolinót Motegiben.

A pole-sikere előtt azonban Canet-nek először a Q1-ben kellett helytállnia. Sam Lowes, Celestino Vietti és Marcel Schrötter is szerepelt az első kvalifikációs szakaszban. Schrötter csapattársa, Jeremy Alcoba a 4. kanyarban okozott egy korai bukást. Nem sokkal később az amúgy is küszködő Lowest is eltalálták.

Hosszú sérülésszünet után még mindig küzd a karjával és a vállával. A Q1-es ütközés során egyszer átrepült a kormányon, de úgy tűnt, hogy jól van.

A tabellán Lowes a harmadik helyen állt a baleset idején, de aztán visszaesett a tizedik helyre. Canet volt az ülés csúcsán. Barry Baltus, Keminth Kubo és Cameron Beaubier biztosította a fennmaradó helyeket a Q2-be való késői bejutáshoz.

Schrötter a Q1-ben nem tudott a hetedik helynél előrébb kerülni. Ez a 21. helyet jelenti a holnapi futamon. Több mint fél másodperccel maradt el az utolsó Q2-es helytől. Vietti is beragadt a Q1-ben a bukása után. Holnap a 22. helyről kell indulnia.

Amint elkezdődött a második selejtező szakasz, a körülmények romlottak. Egyre több víz gyűlt össze a pályán. Mennydörgést és villámlást is lehetett hallani és látni. A pilóták eleinte próbáltak dacolni az időjárással, de alig tíz perccel a vége előtt meglengették a piros zászlót.

Hosszú szünet következett. Csak másfél órával később folytatódott a verseny. A megdönthető idő 2:07.503 perc volt, amit Canet a piros zászló előtt jelölt meg.

Valójában ismét jelentősen gyorsabb lett. Canet maga több mint két és fél másodperccel megdöntötte saját legjobb idejét, megelőzve Fermin Aldeguert, aki időközben kiszorította őt az élről. Végül azonban a két versenyzőt jó három tizedmásodperc választotta el egymástól.

A sárga zászlók miatt azonban Aldeguer elvesztette leggyorsabb körét, és visszaesett a hatodik helyre. Dixon feljött a második helyre, de már 0,730 másodperces hátrányban volt. Tony Arbolino zárta az első sort. Mögöttük Somkiat Chantra Filip Salac és Aldeguer kvalifikálta magát a második sorba.

Jorge Navarro egy késői bukás ellenére hetedik lett. A Q1 versenyzői, Beaubier, Kubo és Baltus követték a fennmaradó top10-es helyeken. A világbajnokságot vezető Augusto Fernandez a tizenegyedik helyen végzett, míg riválisa, Ai Ogura nem lett jobb a 13. helynél.

frissítés 10:30: A versenyirányítás végül meggondolta magát, és visszaadta Aldeguer gyors körét. Ennek eredményeként a Boscoscuro versenyzője visszakerül a második helyre a rajtrács első sorában. Mindenki mögötte elveszít egy pozíciót.