péntek, május 10, 2024
HomeBasketballMikor ér véget a Spurs és a Pistons vereségsorozata?

Mikor ér véget a Spurs és a Pistons vereségsorozata?

A Detroit Pistons és a San Antonio Spurs továbbra is szabadesésben van. Közben három 40 gól feletti teljesítmény is kiemelkedett. Az NBA péntek hajnalban

Kié lesz a következő győzelem? Az NBA pincehelyzetben lévő Detroit Pistons és a San Antonio Spurs összecsapásán mindkét csapat meghosszabbította vereségszériáját péntek éjjel (CET). Míg a Pistons a New York Knicks elleni 112-118-as vereség után már 16 vereséget szenvedett zsinórban, ami új rekord a franchise történetében, addig a Spurs (3-15) a jó szezonkezdet után már 13 vereséget szenvedett zsinórban

A texasiak az ikonikus edző, Gregg Popovich és az újonc Victor Wembanyama vezetésével 135-137-re kikaptak hazai közönségük előtt az Atlanta Hawks-tól egy igazi „céllövöldében”. „Wemby” a csípőproblémák ellenére erősen játszott, és 21 ponttal, 12 lepattanóval és négy blokkal felőrölte a vendégeket, de a topember Trae Young (45 pont, 14 gólpassz) vezette Atlanta (9-9) végül annak ellenére győztesen futott ki, hogy egy szakaszban 15 pontos hátrányban volt.

A San Antonio továbbra is utolsó a Nyugati csoportban, és ugyanolyan mérleggel áll, mint majdnem napra pontosan 27 évvel ezelőtt: 1996 decemberében a texasiak a gyenge szezonkezdet után kirúgták Bob Hill edzőt, a döntést az akkori ügyvezető Popovich hozta meg – aki aztán maga vette át az irányítást, és lett edzőlegenda.

Egy gyors kirándulás vissza Manhattanbe. Az ottani meccsgyőztes Jalen Brunson volt. A Knicks irányítója 42 ponttal tűnt ki a gyengélkedő Pistons elleni győzelemben, míg a center Isaiah Hartenstein két ponttal, három lepattanóval és három labdalopással hozta ki a legtöbbet a 17 percéből. A Knicks 11-7-re áll, míg a Detroit 2-17-re a nyomorúság közepette

Sixers 28 ponttal áll a könyvekben

A Pistonsnak még van egy kis ideje a történelem leghosszabb vereségsorozatáig, ami a Philadelphia 76ersé, akik 2015 márciusa és decembere között zsinórban 28 meccset buktak el. A Detroit már a rájátszás tekintetében is az élen áll – 2008 májusa óta az utolsó 14 találkozójukat elveszítették a kieséses szakaszban.

Eközben Daniel Theis és a Los Angeles Clippers számára továbbra is felfelé és lefelé mennek a dolgok. A világbajnok kaliforniai párharcban a Golden State Warriors otthonában 114:120-ra kikapott a Clippers. 8 győzelemmel és 10 vereséggel a nyugati konferencia tizenegyedik helyén áll a Clippers, és kénytelen volt elengedni maga mellett a Steph Curryvel (26 pont) felálló „Dubs”-t (9-10). A kispadról beszálló Theis tíz ponttal, valamint két assziszttal és két lepattanóval járult hozzá a mérkőzéshez.

„Nem a mi stílusunk”: A Heat felpörgött a negyedik negyedben

A Miami Heat (11-8) a záró játékrészben szerzett 45 pontjának köszönhetően fordított az Indiana Pacers (9-8) ellen, és végül 142-132-re nyert. A Heat korábban csak egyszer szerzett több pontot egy negyedik negyedben. „Mi biztosan nem így kosárlabdázunk” – mondta Butler. „De a győzelem az győzelem.” A főszereplő 36 pontot dobott, csapata pedig az utolsó 17 dobásából 15-öt értékesített. A Pacers irányítója, Tyrese Haliburton karriercsúcsot jelentő 44 pontja a végén semmit sem ért.

Caruso a Chicagónak adta meg a módját

A Milwaukee Bucks (13-6) szomszédvári párharcában a korábban inkább csalódást keltő Chicago Bulls (6-14) némileg meglepő módon 120:113-as hosszabbításos győzelemmel megőrizte fölényét, és ismét tombolásba küldte a United Centert. Különösen, amikor a közönségkedvenc Alex Caruso egy „downtownból” dobott buzzer-beaterrel hosszabbításra küldte a meccset. A vendégeknél a chicagói Nikola Vucevic (29, tíz lepattanó) és Giannis Antetokounmpo (26, 14 lepattanó) voltak a legjobbak, míg a Bucksnál Damian Lillard 13 kosarat szerzett.