péntek, április 19, 2024
HomeLigue 1Messi duplája: a PSG egyértelműen nyert Montpellier-ben

Messi duplája: a PSG egyértelműen nyert Montpellier-ben

Három győzelem nélküli meccs után 4-0-ra nyert a Paris St. Germain Montpellier-ben. A támadó trió volt felelős az összes gólért.

Három győzelem nélküli mérkőzés után a Neymar nélkül játszó Paris St. Germain már korán tisztázni akarta a dolgokat a Montpellier elleni látogatáson. A kezdeti szakaszban a két támadó szupersztár, Messi és Mbappé állt a középpontban. Miután az argentin először nem talált be támadó kollégája asszisztja után (5.), alig egy perccel később már higgadtabbnak mutatkozott – 1:0.

A vendégek azonban nem pihentek a babérjaikon, és kettős csapást mértek rájuk. Mbappé azonban nem tudta legyőzni a Montpellier kapusát Messi finom lobja után (10.), így egyelőre maradt az 1-0. Ezt majdnem megbüntették: Donnarumma hívta meg a hazaiakat, hogy először közel kerüljenek a gólszerzéshez – de Mavididis lövése elszállt a jobb oldalon (16.).

Messi és di Maria biztosítja a korai döntést

A másik oldalon Messi és di Maria volt hatékonyabb. Hat percen belül az argentinok megszerezték a vezetést (20., 26.). Most már csak Mbappé hiányzott a gól a támadó trióból. A 33. percben a francia majdnem feliratkozott a góllövőlistára, de lövése a kapufáról visszapattant a mezőnybe. Emiatt a szünetig 3-0 maradt az állás.

A folytatás után a PSG nagyon lelassult, a játék pedig eseménytelenül zajlott. Csak Mbappé volt elszánt, hogy megszerezze szezonbeli 25. gólját. Pontról lőtt gólt (60.), miután Souquet lehozta őt a büntetőterületen belül. Mivel a mérkőzés további részében Mollet (64.), Chotard (66.) és Zambia (90.) is kihagyta a vigaszági gólt, a végéig maradt a 0:4.

A

PSG, amely már régen bajnoki címet szerzett, az FC Metzet fogadja az utolsó játéknapon (szombat 21 óra). A Montpellier az Angers SCO vendége.