szerda, május 1, 2024
HomeFootballMbappé jubileumi meccse borúsan végződik - a címvédő PSG kiesett a kupából

Mbappé jubileumi meccse borúsan végződik – a címvédő PSG kiesett a kupából

Nizza büntetőkkel győzött, és kiütötte a favorit PSG-t a kupából. Bár a 90 perc alatt a vendégek voltak a rosszabb csapat, a párizsiak nem tudtak mit kezdeni a játékrészek egyértelmű pluszával. A címvédő kiesett a bajnokságból.

Eseménytelen első félidőben újra és újra ugyanaz történt: a párizsiak ide-oda tologatták a labdát a saját térfelükön, de nem találtak megoldást a fegyelmezett Nice tizenegye ellen. Úgy tűnt, a vendégek megelégedtek a 0-0-s döntetlennel, és nem igazán próbáltak támadásban aktivizálódni.

Párizs ötletek nélkül

Az első 45 perc legjobb lehetőségeit Verratti (23.) és Draxler (31.) hagyta ki, de mindkét lövés viszonylag veszélytelen volt. Így az alacsony színvonalú mérkőzés 0:0-ás állással vonult a szünetre.

A szünet után nem sok változott a játék menetében: a Paris továbbra is dominált, de nagyrészt veszélytelen maradt. Pochettino csapatának legnagyobb esélye Verratti előtt adódott, aki 15 méterről csak kevéssel maradt le a kapu előtt (68.). A másik oldalon Kluivertnek kétszer is megvolt a vezetés, de az utolsó másodpercben mindig közbeavatkoztak (48., 85.).

Mbappé kihagyja a győztes gólt

A második félidő nagy részében a játék a középpályán zajlott, és egyik csapat sem alakított ki említésre méltó gólszerzési lehetőséget. Az egyetlen fénypont Kylian Mbappé becserélése volt, aki 200. alkalommal lépett pályára a párizsiaknál. A csatár a záró szakaszban majdnem megszerezte a győztes gólt, de éles szögből leadott lövése csak a keresztlécet súrolta (90.+2). A 90 perc után még mindig 0-0 volt az állás, és a mérkőzés egyenesen büntetőpárbajba torkollott.

Draxler rázza be – Dante pimaszul – Bulka döntően hárít

A Schneiderlin, Messi, Todibo, Mbappé és Atal magabiztos fordítása után Paredes volt az, aki először hibázott. Rögtön ezután azonban Delort kihagyta a vezetést a Nice-nek, Donnarumma parádésan a jobb sarokba lőtt.

A következő lövők túl sok gond nélkül betaláltak, még ha Draxler laza lövése kicsit szerencsés is volt. Az ex-Bundesliga-védő Dante még egy pimasz lobbanással is fordított. Végül Bulka volt az, aki eldöntötte a meccset: a Nice kapusa a jobb sarokba kotorta Simons lövését, ezzel biztosította csapata helyét a negyeddöntőben, és elrontotta nemcsak Mbappé jubileumi meccsét, hanem a PSG címvédését is.