четвъртък, май 2, 2024
HomeFootballЮбилейният мач на Мбапе завършва мрачно - защитаващият титлата си ПСЖ е...

Юбилейният мач на Мбапе завършва мрачно – защитаващият титлата си ПСЖ е изхвърлен от турнира за купата

Ница печели с дузпи и изхвърля фаворита ПСЖ от турнира за купата. Въпреки че гостите бяха по-лошият отбор през 90-те минути, парижани не знаеха какво да правят с явния плюс в акциите. Защитаващият титлата си отбор отпада от турнира.

В едно неспокойно първо полувреме се повтаряше едно и също нещо: домакините от Париж бутаха топката напред-назад в собствените си редици, но не намираха решения срещу дисциплинираната единайсеторка на Ница. Гостите изглеждаха доволни от равенството 0:0 и не направиха реален опит да се активизират в атака.

Париж без идеи

Най-добрите шансове през първите 45 минути бяха пропуснати от Верати (23.) и Дракслер (31.), но и двата удара бяха сравнително безобидни. Така мачът на ниско ниво се оттегли на почивката при резултат 0:0.

След почивката ходът на мача не се промени особено: Париж продължи да доминира, но до голяма степен остана безпощаден. Най-добрият шанс за отбора на Почетино бе на Верати, който от 15 метра не уцели вратата (68-и). От другата страна Клуйверт на два пъти имаше предимство, но винаги беше намесван в последната секунда (48-ата, 85-ата).

Мбапе пропусна победния гол

През по-голямата част от второто полувреме играта се развиваше в средата на терена, като нито един от двата отбора не създаде шансове за гол, които да заслужават внимание. Единственият акцент беше смяната на Килиан Мбапе, който направи 200-ото си участие в състезанието за парижани. Нападателят едва не вкара победния гол в заключителната фаза, но ударът му от остър ъгъл мина само покрай напречната греда (90.+2). След 90 минути резултатът все още беше 0:0 и се стигна до изпълнение на дузпи.

Дракслер го вкарва – Данте нахално – Булка прави решително спасяване

След като Шнайдерлин, Меси, Тодибо, Мбапе и Атал се включиха уверено, първата грешка направи Паредес. Веднага след това обаче Делорт пропусна да даде преднина на Ница, а Доннарумма парира в десния ъгъл.

Следващите стрелци вкараха без особени проблеми, дори ако свободният удар на Дракслер беше малко късметлийски. Бившият защитник от Бундеслигата Данте дори се разписа с нахален удар. Накрая Булка реши мача: стражът на Ница изби удара на Симонс от десния ъгъл, като осигури на своя отбор място на четвъртфиналите и развали не само юбилейния мач на Мбапе, но и защитата на титлата на ПСЖ.