vasárnap, május 5, 2024
HomePremier LeagueManUnited fordít 0:2 - Awoniyi Adebayorral és Szalah-val egy szinten

ManUnited fordít 0:2 – Awoniyi Adebayorral és Szalah-val egy szinten

A Premier League második hazai mérkőzésén második győzelmét ünnepelhette a Manchester United. A Vörös Ördögök már négy perc után 2-0-s hátrányban voltak a Nottingham Forest ellen.

A Wolverhampton elleni szoros, 1-0-s győzelmet az első hazai meccsen a Tottenham Hotspur elleni kiábrándító 2-0-s vereség követte. A harmadik bajnoki mérkőzés előtt tehát nyomás alatt voltak a Vörös Ördögök. Az első percek az Old Traffordon azonban nem tűntek megváltásnak. A United-szurkolók úgy érezhették, hogy rossz filmbe csöppentek – a hazaiak már három perc és 47 másodperc után 2-0-s hátrányban voltak. Awoniyi két perc elteltével nyitotta a gólok sorát (2.), majd Boly fejelt egy szabadrúgásból a kapuba (4.). Mindkét gólt Gibbs-White készítette elő.

Kétségtelenül különleges gól volt ez Awoniyi számára – az Union Berlin korábbi támadója a hetedik egymást követő Premier League-meccsén talált be ebben a szezonban. Ilyen sorozatra még soha nem volt példa a Forest szakemberétől az angol élvonalban. A nigériai egyben Adebayor (Togo) és Szalah (Egyiptom) után mindössze a harmadik afrikai lett, akinek ez a bravúr sikerült a Premier League-ben.

A United azonban nem hagyta magát, hanem dühvel a gyomrában válaszolt. Az első sikeres gólt a 17. percben szerezték, amikor Eriksen ugratta ki a Forest kapusát, Turnert, aki minden volt, csak nem volt biztonságban az egész meccsen. Nem sokkal később már 2:2 kellett volna, de a meglepett Casemiro négy méterről a kapu mellé fejelt (26.). Néhány perccel a szünet előtt a Forest ismét előre merészkedett – és majdnem megszerezte a 3:1-et: Gibbs-White azonban szerencsétlenül lőtt a csapattárs Awoniyi mellé (45.+2).

Gibbs-White kihagyja a 3:1-et – Worrall repül le a pályáról

A szünet után Gibbs-White növelhette volna az előnyt, de tévesen úgy döntött, hogy nem fejezi be ígéretes helyzetben (47.). Ezután ugyanaz volt a régi történet: a Manchester United óriási nyomást épített ki, és valósággal letarolta az esélytelenebbeket. Az 52. percben jött az egyenlítés: Bruno Fernandes adott okos fejjel Casemirónak, és a brazil ezúttal nem hibázta el a lehetőséget.

A házigazdák csapatkapitánya az 59. percben megfordíthatta volna a meccset, de Bruno Fernandes hat méterről a hosszú kapufa mellé tolta a labdát. Aztán negyedórával a vége előtt: a ManUnited – Worrall vészhelyzeti szabálytalansága miatt emberhátrányba került (67.) – büntetőt kapott Danilo Rashford elleni szerelése miatt, amit Bruno Fernandes értékesített (76.).

A rendes játékidő utolsó perceiben a bátor Forest ismét kereste a lehetőséget, de hiányzott a kellő pontosság. A másik oldalon a United túlságosan figyelmetlenül bánt a lehetőségeivel: Sancho passza Rashford felé teljesen elmaradt (90.+8). A több mint tizenkét perces hosszabbítás után Stuart Attwell játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. A United második hazai győzelmét pecsételte meg.

Hat pontjával Erik ten Hag edző csapata ideiglenesen az ötödik helyen áll – és jövő vasárnap próbára teheti a formáját. Akkor a második helyezett Arsenal ellen játszanak idegenben, akik szombaton meglepetésre pontot hagytak a Fulham ellen (2-2).