csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballA franciák megtapasztalják a kék csodát Boszniában

A franciák megtapasztalják a kék csodát Boszniában

A társfavorit Franciaország néhány nappal a kosárlabda Európa-bajnokság kezdete előtt még nincs csúcsformában. A Les Bleus kikapott Bosznia-Hercegovinában a világbajnoki selejtezők keretében.

A

Franciaország toronymagas esélyesként utazott Boszniába, de aztán gyengén kezdte a mérkőzést – és az első negyed után 14:28-as hátrányban volt. Jusuf Nurkic és John Roberson remekelt a hazaiaknál.

A mérkőzés előrehaladtával a vendégek az NBA-sztárok Evan Fournier és Rudy Gobert vezetésével magasabb fokozatba kapcsoltak, visszajöttek és átvették a vezetést. A harmadik negyedben szokatlan hullámvölgybe került Franciaország: a vendégek közel kilenc percig kosár nélkül maradtak, míg a bosnyákok egy 20-0-s sorozattal 59:51-re elhúztak.

Ez azonban nem volt elég a Dragonsnak a győzelemhez, amely kétszer is hosszabbításba torkollott. Végül az esélytelenek nyertek 96-90. A bosnyákok legjobbja Nurkic volt 21 ponttal, Fournier 24 ponttal a meccs legjobbja.

A szarajevói meccs volt egyébként a franciák utolsó mérkőzése az Európa-bajnokság előtt, amely csütörtök este Kölnben a Németország elleni mérkőzéssel kezdődik a Les Bleus számára. Érdekesség: Az Európa-bajnoki előselejtező 4. játéknapján a franciák ismét Bosznia-Hercegovinával találkoznak.