péntek, május 3, 2024
HomeSerie AKoopmeiners Sneijder nyomdokaiba lép: az Atalantának nem okoz gondot a Genoa

Koopmeiners Sneijder nyomdokaiba lép: az Atalantának nem okoz gondot a Genoa

Az Atalanta Bergamo hosszú, sorozatban öt nyeretlen Serie A-mérkőzés utáni szárazságának vetett véget azzal, hogy meggyőző fölénnyel, 4-0-ra verte a Sampdoria Genovát. Koopmeiners duplája különösen kiemelkedett.

A bergamóiak az első perctől kezdve átvették a játék irányítását, magasan kezdtek, és alig engedték ki a genovai vendégeket a saját térfelükről. Az Atalanta különösen a jobb oldalon volt veszélyes.

Röviddel de Roon első, meglehetősen veszélytelen lövése után (5.) korán becsöngettek: Freuler keresztlabdája után a bemelegítéskor megsérült Malinovszkijt helyettesítő Pasalic repülő fejjel a kapuba temette az 1:0-ás végeredményt (6.). Ezt követően a Sampdoria még bizonytalanabbnak tűnt, a vendégeknek egyetlen megmozdulásuk sem sikerült, az Atalanta teljesen uralta a játékot.

Ennek megfelelően a 29. percben megérdemelt volt a 2:0: a Genoa kapusa, Falcone pontatlan tisztázása után Pessina volt a leggyorsabb, és a második labdát egyenesen Koopmeiners kifutójába továbbította. A 24 éves holland, aki 2021 nyarán érkezett az Alkmaartól, az egy az egy elleni mérkőzésen is megőrizte hidegvérét, és a bal alsó sarokba lőtte a labdát.

Genova továbbra is esélytelen

A játékrészek a következő időszakban alig változtak: a bergamácsaiak domináltak – a Samp pedig egyszer sem került veszélyesen az ellenfél kapuja elé. Hateboer keresztlabdája után Pasalic fejesénél volt a 3:0, de a labda csak a kapu mellé bólintott (37.). Így a csapat megérdemelt 2-0-s előnnyel vonult az öltözőbe.

A szünet után sem változtak az erőviszonyok, a Bergamo továbbra is nyomást gyakorolt. Boga gyönyörű lövését csak Falcone tudta hárítani, aki nagy bravúrral hárította a labdát a kapufa mellett. Nem sokkal később a genovaiaknak volt az első jó szakaszuk a mérkőzésen, és többször is veszélyes helyzetbe hozták Caputót. A hazai lombardok jéghidegen válaszoltak: Koopmeiners a csereként beállt Mirancsuk asszisztálása után a keresztléc alá ütötte a labdát, és ezzel bebiztosította a döntést (61.). A 24 éves játékos második gólja Sneijder 2012 áprilisa óta az első holland bravúr a Serie A-ban.

Miranchuk rátesz egy lapáttal

Atalanta ezután adminisztrációs üzemmódba kapcsolt, de nem sokkal a vége előtt még egy volt a tarsolyában: Joker Mirancsuk a legjobb Robben-stílusban húzott befelé a jobb szélről, és a jobb sarokba tartó befejezésével esélyt sem adott Falcanónak (86.). A mérkőzés megérdemelt 4:0-val ért véget, az Atalanta véget vetett ötmeccses nyeretlenségi sorozatának a bajnokságban, és megszilárdította 5. helyét a Roma előtt.