петък, май 3, 2024
HomeSerie AКоопмайнерс върви по стъпките на Снайдер: Аталанта няма проблеми с Дженоа

Коопмайнерс върви по стъпките на Снайдер: Аталанта няма проблеми с Дженоа

Аталанта Бергамо сложи край на дългата си суша след пет поредни мача без победа в Серия А, като победи Сампдория Дженоа с убедителното 4:0. Двойникът на Купмайнерс се отличаваше особено.

Фигуристите на Бергамо поеха контрола върху мача от първата минута, започнаха високо и почти не пуснаха гостите от Генуа от собствената им половина. Аталанта беше особено опасна отдясно.

Малко след първия по-скоро безобиден удар на de Roon (5.) камбаната удари рано: след кръстна подаване на Freuler Пасалич, който замени контузения по време на загрявката Malinovskyi, заби летящ удар с глава във вратата за 1:0 (6.). След това Сампдория изглеждаше още по-несигурна, гостите не успяваха да се раздвижат, Аталанта контролираше изцяло играта.

Съответно 2:0 в 29-ата минута беше заслужено: след едно неточно изчистване на стража на Дженоа Фалконе, Песина беше най-бърз и препрати втората топка директно в полето на Купмайнерс. 24-годишният холандец, който се присъедини от Алкмаар през лятото на 2021 г., запази хладнокръвие при единоборството и запрати топката в долния ляв ъгъл.

Дженуа все още без шанс

Дяловете в играта се промениха малко през следващия период: Бергамаските доминираха, а Самп не отправи нито един опасен удар към вратата. Пашалич имаше 3:0 на главата си след центриране на Хатебоер, но кимна с топката точно встрани от наказателното поле (37.). Така отборът се прибра в съблекалнята със заслужена преднина от 2:0.

След почивката съотношението на силите също не се промени, а Бергамо продължи да упражнява натиск. Красивият удар на Бога бе спасен само от Фалконе, който направи страхотно спасяване, за да отклони топката около гредата. Малко по-късно генуезците имаха първата си добра фаза в мача и на няколко пъти поставиха Капуто в опасни ситуации. Домакините от Ломбардия отговориха ледено: Коопмайнерс заби топката под напречната греда след асистенция на резервата Миранчук и така си осигури решението (61). Вторият гол на 24-годишния играч е първият холандски гол в Серия А след Снайдер през април 2012 г.

Miranchuk поставя капака

Аталанта след това премина в режим на администриране, но малко преди края имаше още едно попадение: Джокер Миранчук напредна от дясното крило в най-добрия стил на Робен и не даде никакъв шанс на Фалкано с финала си в десния ъгъл (86-и). Мачът завърши със заслужено 4:0, Аталанта сложи край на серията си от пет мача без победа в лигата и затвърди петото си място пред Рома.