csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueKétszer pofonegyszerű: az Arsenal legyőzte a Liverpoolt, így megnyílt a bajnoki címért...

Kétszer pofonegyszerű: az Arsenal legyőzte a Liverpoolt, így megnyílt a bajnoki címért folyó versenyfutás

Az Arsenal FC megérdemelten és kissé bizarr módon 3:1-re nyert egy pörgős csúcsmeccsen a listavezető Liverpool ellen. Kezd igazán hangulatossá válni az angol tabella élén

Van Dijk átadása, Gakpo beadása, majd Diogo Jota elhibázta a labdát: a Liverpool, amely az Emiratesben már az FA-kupából is kiejtette az Ágyúsokat, alig 40 másodperc után majdnem meglepte őket. Ezután egy teljesen más játék alakult ki.

Arteta csapata rövid időre megrázta magát, hagyta kicsit mozogni a labdát, majd óriási intenzitással kényszerítette a Liverpoolt a saját játékára. Az Arsenal könyörtelen futása és lenyűgöző passzai minden nyomásgyakorlási helyzetben hamar a Vörösök malmára hajtották a vizet. Erődemonstráció a futottak még.

Az 1:0 csak idő kérdése tűnt. A 11. percben a gyors Martinelli, akit a Liverpool nem tudott megfogni, a bal szélen tört be – középen Saka fejelt fölé ígéretes lehetőséggel. Három perccel később a középcsatárként bevetett Havertz szintén nagy lehetőséget hagyott ki. Alisson azonban mentett Saka lábai előtt, aki leporolta (14.)

Luis Diaz esélytelenül kényszeríti ki az egyenlítő gólt

Még akkor is, ha az Ágyúsok kicsit visszavettek utána: Az intenzitás és a nyomás alig hagyott alább. Van Dijknak vészhelyzetben kellett blokkolnia Ödegaardot (21.), később csak így tudott védekezni az LFC Rice és Havertz (mindkettő 39.) ellen. A túloldalon – a sérült Szalah nélkül – egy veszélyes Alexander Arnold keresztpasszon túl nem igazán történt semmi Gakpóhoz (27.).

Az Arsenalt csak azért lehetett kritizálni, hogy nem szerzett nagyobb előnyt. Például Martinelli révén, akinek Jorginho álompassza után Konaté az útjába vetette magát (45.+1). Aztán hirtelen 1:1 lett, mert Luis Diaz egy elvesztett futópárbajt követően Gabriel elé buktatta a labdát, aki egy szerencsétlen öngólt lőtt a karjával, ami teljesen a játék képe ellen ment (45.+3).

A második félidőt úgy kezdte a listavezető, mintha megérdemelten szerezték volna meg az egyenlítő gólt – a Vörösök visszaszorították az Arsenalt. Egyből repültek is a lövések, Jones lövése éppen csak elkerülte a hosszú sarkot (48′).

A szünet utáni első öt percben az Ágyúsok túlélték a liverpooli rohamot és felálltak. Ödegaard 16 méterről leadott, lecsorgó lövése majdnem a hosszú sarokban landolt – az Arsenal újra meccsben volt (52′). És most először kiegyenlítettek, és átmenetileg nyomott futballt játszottak.

Alisson ugrik el barát és ellenség mellett

Nagyjából minden percben minden a levegőben lógott, amíg Gabriel be nem játszott egy átadást Martinellihez, és van Dijk és Alisson is felelősnek érezte magát. A kapus túlzásba vitte és kiugrott a kapujából – barát, ellenség és labda mellett. Van Dijk megdöbbent, Martinellinek pedig csak be kellett vágnia a labdát az üres kapuba – 2:1 (67′). Ekkor már ismét nyilvánvalóvá vált.

Ettől kezdve az Arsenal folyamatosan fölényben volt, és nagyrészt uralta a játékot, még adminisztrációs üzemmódban is. Mac Allister egy szöglet után ismét közel járt az LFC-hez (77′), de a vendégek sok keresztlabdája nem talált célba. A másik oldalon Ödegaard egy ilyen keresztlabdával ugyan megtalálta a szabadon álló Kiwior-t, de ő Alisson karjaiba fejelt (84′).

Trossard mindent tisztázott – az Arsenal és a ManCity a vadászatban

Az előzetes döntés a 88. percben született meg, amikor a figyelmeztetett Konaté – durva döntés – megkapta második sárga lapját, így a Liverpool megtizedelve távozott. A győztes gólt végül Joker Trossard szerezte egy erős szólót követően a bal szélen. Van Dijk lövését Alisson lábai között hárította (90.+2).