csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballJó kezdés után: az Alba a Monacótól is kikapott - az Olympiakosz...

Jó kezdés után: az Alba a Monacótól is kikapott – az Olympiakosz legyőzte a Panathinaikoszt

Európa Liga-alsóházi klubja, az Alba Berlin a következő mérkőzését is elveszítette. Az AS Monaco ellen 29 mérkőzésen 24. vereségét szenvedte el. Pedig elsőre nem úgy tűnt

Az Alba Berlin kosárlabdacsapata elszalasztotta a meglepetést az Euroligában, és sorozatban hatodik vereségét szenvedte el. A Bundesliga-klub csütörtök este 7422 néző előtt 82:90 (39:45) arányban kikapott a francia bajnok AS Monaco otthonában. Az Alba ezzel továbbra is a tabella utolsó helyén áll, és nincs esélye a rájátszásra. A berliniek legjobb pontszerzői Matt Thomas 14, Johannes Thiemann pedig tizenegy ponttal

voltak.

Irael Gonzalez edző ismét a sérült Matteo Spagnolo, Gabriele Procida és Justin Bean triót nélkülözte. A játékmester Martin Hermannsson is hiányzott második gyermeke születése miatt. Helyette a világbajnok Thiemann tért vissza

27:13-as előnye kihasználatlanul marad

A házigazdák ennek ellenére meglepően jól kezdtek az exberlini Sasa Obradovic által edzett csapat ellen. Nagyon figyelmesen dolgoztak védekezésben és támadásban is eredményesek voltak. A negyedik helyezett monacóiak meglepettnek tűntek, és az első negyed után 27:13-ra vezetett az Alba. A második játékrészben azonban a vendégek intenzívebben védekeztek, és a német klubnak támadásban alig sikerült valami. A negyedet 12:32-re elvesztették, és az Alba most már

hátrányba került.

A nagyszünet után a Monaco tovább tudott elhúzni, mert az Alba túl sok eladott labdát engedett. A hátrány tizenegy pontra nőtt (53:64). A záró negyedben azonban a hazaiak visszavágtak egy pontra (72:73). A monacóiak azonban egy 7:0-s futással azonnal visszavágtak. Ezt már nem tudta ellensúlyozni az Alba.

A tabella élén az Olympiakosz Pireusz 71:65-re nyerte a szomszédos és rangos párharcot a Panathinaikosz Athénnal, és egyenlített riválisával (mindkettő 18-11). Mindkét klub a Monacóhoz (19-10) hasonlóan az áhított első hatban van, a listavezető Real Madrid (22-6) és az FC Bayern (12-16, a Kaunas otthonában 11-17) pénteken játszik. A fehérek a Virtus Bolognánál (17-11) játszanak.