csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballTovább él a klubvilágbajnokság álma: Messi negyeddöntőbe vezeti Miamit

Tovább él a klubvilágbajnokság álma: Messi negyeddöntőbe vezeti Miamit

Inter Miami szeretné követni az FC Bayernt és a Borussia Dortmundot a 2025-ös klubvilágbajnokságra. Lionel Messi & Co. meggyőzően vette az első akadályt a Nashville ellen

Támadó sztárjainak köszönhetően az Inter Miami bejutott a CONCACAF Bajnokok Kupája negyeddöntőjébe. Csütörtök este (CET) Lionel Messi és Luis Suárez vezetésével csapata 3-1-es hazai győzelmet aratott a Nashville SC felett a 16 közé jutásért vívott párharc második mérkőzésén, ami az első találkozón elért 2-2-es döntetlen után simán elég volt a továbbjutáshoz. Az Inter már 23 perc után egyértelműen a negyeddöntőbe jutott a Chase Stadion otthonában.

Először Suarez, aki nem sokkal a vége előtt szerezte az első mérkőzés utolsó gólját, csúsztatott át egy labdát Messinek, aki egyből a büntetőterületen belül egy átíveléssel hozta helyzetbe korábbi csapattársát, az FC Barcelonát – 1-0 (8′). A 20 éves Diego Gomez ezután a hatoson belülre cselezgetett, majd a labdát Messi elé tette – 2:0 (23′). A világbajnok, aki a CF Montreal elleni 3-2-es döntetlen alkalmával pihent a LaLigában, a szezonban kilencedik versenykapusát szerezte (öt gól, négy assziszt).

Messinek el kell hagynia a pályát – Martino megadta a jelzést

Öt perccel a félidei szünet után Messi kénytelen volt lejönni a pályáról, de az Inter-szurkolóknak nem volt okuk az aggodalomra: egyrészt a csapatkapitányt váltó finn válogatott Robert Taylor Suarez keresztlabdáját fejelte be a kapuba, ezzel 3-0-ra (63′), másrészt a Miami edzője, Gerardo Martino utólag kifejtette, hogy Messi lecserélése elővigyázatosságból történt, izomproblémák miatt.

A vendégeknek csak a ráadásban, a rekordbajnok Hany Mukhtar vezetésével sikerült betalálniuk Sam Surridge révén, de ennek már nem volt hatása. Az Inter, amely a szezon előtti Ligakupa-győztesként kvalifikálta magát a versenyre, először jutott be a CONCACAF Bajnokok Kupája negyeddöntőjébe, amely a Bajnokok Ligájának megfelelője az észak- és közép-amerikai, valamint a karibi klubok számára.

Negyeddöntőbe.

Egy erős ellenfél vár ránk a negyeddöntőben

A Martino-csapat vagy az MLS-rivális FC Cincinnati ellenfele lesz, amely tavaly a későbbi bajnok Columbus Crew elleni főcsoportgyőztesként nem jutott be a konferencia döntőjébe, vagy a mexikói listavezető CF Monterrey ellen. Utóbbi hazai pályán 1-0-s előnnyel vág neki a visszavágónak (péntek, 15.15 CET).

A CONCACAF Bajnokok Kupájának győztese kvalifikálja magát az új klubvilágbajnokságra, amelyet 2025-ben az Egyesült Államokban rendeznek majd megreformált formátummal, és amelyre többek között az FC Bayern és a Borussia Dortmund már lefoglalta a jegyét.