hétfő, április 29, 2024
HomeLa LigaJátékvezetőcsere után: Modric megváltotta a Realt a Sevilla ellen

Játékvezetőcsere után: Modric megváltotta a Realt a Sevilla ellen

Az FC Sevilla és a Bernabeuba távozása óta először visszatérő Sergio Ramos ellen hosszú, kemény meccsen a csereként beállt Luka Modric góljával megérdemelt 1-0-s győzelmet aratott a Real Madrid. A fehérek ezzel egyelőre nyolc pontra növelték előnyüket a tabella élén

A Real Madrid nemrég botlott a Rayo Vallecano elleni kisvárosi derbin (1:1), és szerencséje volt, hogy a rivális Girona nem tudta kihasználni a botlást. Az FC Sevilla ellen Carlo Ancelotti edző Camavingát (sárga lap) és Joselu-t (bokasérülés) nélkülözte, de a nemrég combsérüléssel kiesett Rüdiger és Mendy (sárga lapos eltiltás után) bevethető volt. Kroos és Rodrygo is kezdett Fran Garcia és Modric (mindketten a kispadon) helyett.

Különleges meccs volt ez a Sevilla védelme és a csapatkapitány Sergio Ramos számára, aki 2021 nyári átigazolása óta először lépett pályára a Santiago Bernabeuban – és csak másodszor pályafutása során. 2004 decemberében, 18 évesen még a Sevilla FC-vel nyert a Real otthonában (1-0), majd 2005 és 2021 között számtalan sikert ünnepelhetett a fehérekkel. A jelenben a Blanquirrojos a közelmúltban némi lélegzethez jutott a kiesési harcban, és Madridban ismét Ocamposra támaszkodhattak, aki a valenciai 0-0-s döntetlen után egyetlen csereként Acuna helyett kezdett

A Real korai vezetését eltörölték

Némileg meglepő módon a vendégek előtt adódott a mérkőzés első nagy lehetősége: Isaac éles keresztlabdáját En-Nesyri hét méterről nem tudta a kapuba irányítani (8′). Ezt követően azonban a Sevilla 5-3-2-es rendszerben mélyen visszahúzódott – és látszólag gyorsan meg is büntették. Vincius Junior találta meg a felfutó Vazquezt, aki góllal megszerezte a vezetést (10′). A VAR-ellenőrzés után azonban Isidro Diaz de Mera játékvezető, aki már a mérkőzés előtt is a figyelem középpontjában állt a Real Madrid TV videója és a Sevilla FC panasza miatt, szabadrúgást ítélt a Sevillának, és érvénytelenítette a gólt. Nacho korábban En-Nesyri lábán kapta el a labdát.

A döntés jogos volt, de a blancók egyáltalán nem voltak elégedettek vele – és később másokkal sem. A Real többek között büntetőt követelt, miután Rüdigert Badé a büntetőterületen belül megmarkolta (20′). Kroos sárga lapot kapott, miután reklamált egy vele szemben nagyon durva sípszó miatt (35′) – és Ancelottit is figyelmeztették (13′).

Bár a mérkőzés szinte kizárólag a Sevilla térfelén zajlott, a Real nehezen talált rést. Tchouameni lövése a büntetőterületen belül megpattanva a kapu külső sarkában kötött ki (39′), míg Fede Valverde első távoli lövése nem sokkal a szünet előtt a kapufát találta el (45.+2).

Nagyon sok iram és játékvezetőcsere a szünet után

A folytatástól felgyorsult a játék, a Sevilla sokkal több teret engedett a fehéreknek. Fede Valverde nem találta el a kapufát (49′), Rodrygo középre pattintott (55′) – és Vincius Junior is próbálkozott, de hasonlóan sikertelenül (55′, 57′). De a Realnak az is nagy szerencséje volt, hogy Lunin egy bravúros lábbal mentett Isaac elől, így nem kerültek hátrányba (52′).

Nem sokkal később félbeszakadt a játék – ismét a bíróról szólt minden. Isidro Diaz de Mera vádlisérülést szenvedett, és a negyedik játékvezető Carlos Fernandez Buergo helyettesítette (61′).

Bár a játék szinte kizárólag a Sevilla térfelén zajlott, a Real nehezen talált rést. Tchouameni lövése a büntetőterületen belül megpattanva a kapu külső oldalán kötött ki (39′), míg Fede Valverde első kapura lövése nem sokkal a szünet előtt távolról érkezett (45.+2).

A folytatás után felgyorsult a játék, a Sevilla sokkal több teret engedett a fehéreknek. Fede Valverde nem találta el a kapufát (49′), Rodrygo középre pattintott (55′) – és Vincius Junior is próbálkozott, de hasonlóan sikertelenül (55′, 57′). De a Realnak az is nagy szerencséje volt, hogy Lunin egy bravúros lábbal mentett Isaac elől, így nem kerültek hátrányba (52′).

Modric a győztes gólba gurítja

A Real az ötperces szünet után is egyértelműen fölényben maradt, de nem volt annyira meggyőző – egészen Modric egyetlen zseniális pillanatáig. Egy félpályás keresztlabdát Badé pont a csereként beállt horvát lábai elé tisztázott, aki 18 méterre a kaputól elvitte a labdát ellenfele mellett, majd második érintésével a jobb belső kapufára ívelt, ahonnan az a hálóba pattant (81.).

Mivel a vendégek a záró szakaszban nem tudtak igazi esélyt kialakítani, a Blancók szűk, de megérdemelt győzelmet arattak, amivel egyik napról a másikra nyolc pontra elhúztak a tabella élére. Jövő héten szombaton mindkét csapat folytatja szereplését: a Sevilla délután (14 óra) a Real Sociedaddal, míg a Real este (21 óra) az FC Valenciához látogat.