szombat, április 27, 2024
HomeSerie ACsak Rafael Leao trükkös lövése győzheti le Carnesecchi-t

Csak Rafael Leao trükkös lövése győzheti le Carnesecchi-t

Fantasztikus bravúr, egy felesleges büntető és a varázsló Carnesecchi – így foglalható össze a Milan hazai mérkőzése az Atalanta Bergamo ellen. A végén ez is csak 1-1-es döntetlenre volt elég a favoritoknak

A 2024-es új labdarúgóév jó kezdése után az AC Milan az utóbbi időben elszenvedett néhány kudarcot – leginkább a Monza elleni lombardiai összecsapáson elszenvedett felesleges 4-2-es vereséget. Az Európa Liga kieséses rájátszásának visszavágóján Rennes-ben elszenvedett 3-2-es vereség pedig – még ha nem is veszélyeztette igazán a továbbjutást – nem valószínű, hogy elgondolkodtató hangulatba hozta Stefano Pioli edzőt.

A Milan 2022-es edzője annál inkább elégedett lehetett a következő lombardiai Serie A-s összecsapás – ezúttal hazai pályán az Atalanta Bergamo ellen – nyitó szakaszával. Védencei rögtön az elejétől kezdve ráléptek a gázra, dominanciát sugároztak és keményen nyomtak

Egy korai és csodálatos csúcspontot is beleértve: Rafael Leao egy tipikus baloldali cselezés során erősen érvényesült két ellenféllel szemben, befelé mozdult, majd éles szögből a jobb felső sarokba pattintotta a labdát. Egy álomgól, amelyet kellőképpen megünnepeltek. A szurkolók tisztelegtek a portugál előtt, csapattársai pedig hosszan ölelgették és ölelgették

Giroud szabálytalansága fáj a Milannak

A 3. percben szerzett gólt az is különlegessé tette, hogy Rafael Leaónak – nyolc asszisztja mellett – ez volt mindössze a negyedik gólja a szezonban, és az első a szeptember végi (!) Hellas Verona elleni 1-0-s győzelem óta.

A vezetés azonban azt jelentette, hogy a Rossoneri hosszú távon túlságosan önelégült volt, és percről percre nem ment eleget előre – és erőssé tette a Gian Piero Gasperini által edzett Atalantát (legutóbb a Sassuolo ellen 3-0-ra).

Egy Holm-lövéstől eltekintve azonban, amelyet Maignan nem védett jól (13′), a Bergamo támadási kísérletei gyakran eredménytelenek maradtak. Ez annak is köszönhető volt, hogy Theo helytállt, és egy Koopmeinersszel vívott futópárbajban egy csúsztatott szereléssel a saját büntetőterületen belül kiemelkedően mentett (38′). Ennek ellenére az összességében jobb Milan a szünetben 1:1-es állással kellett élnie, mert Giroud a saját büntetőterületen belül szerencsétlenkedett Holm ellen, és a VAR-vizsgálatok és Daniele Orsato játékvezető által végzett felülvizsgálati terület-ellenőrzés szerint egyértelmű volt az érintkezés. Az így megítélt büntetőt Koopmeiners értékesítette középen az egyenlítésért (42′).

A második félidőben továbbra is a hazaiak irányították a játékot – és nem is akarták elveszíteni. A vendégeknek ugyanis a teljes második 45 percben nem volt egy jó támadófázisa sem, kizárólag a védekezésre és az 1:1-es állás megtartására koncentráltak.

Gasperini embereinek végül pontosan ez sikerült is, de ez alapvetően Carnesecchi érdeme volt. A Mussót a kispadon váltó és egyértelmű első számú kapussá vált erős kapus kiválóan védett Calabria (61.) és Rafael Leao (80.) ellen. Loftus-Cheek (68), Pulisic (69) és Giroud (80) is kihagyta a legjobb lehetőségeket. Utóbbi befejezését a csereként beállt Zappacosta mentette meg fejjel, közvetlenül a saját gólvonaláról

Így a Milan egyértelmű fölénye ellenére kénytelen volt megelégedni az 1-1-es döntetlennel, ami a tabellán a következőket jelenti: A Rossoneri ezzel az egy ponttal alátámasztotta harmadik helyét, de a második helyezett Juventust el kellett engednie a Frosinone elleni késői 3-2-es győzelem után. A Bergamo eközben a Bajnokok Ligája negyedik helyét elveszítette a meglepetésklub FC Bologna (2:0 a Hellas Verona ellen)