szombat, április 27, 2024
HomeMotorsportsIndyCar Palm Springs: Alex Palou dominál a 2024-es All-Star versenyen

IndyCar Palm Springs: Alex Palou dominál a 2024-es All-Star versenyen

Ganassi pilóta Alex Palou dominál a Million Dollar Challenge-en a Palm Springs-i Thermal Club pályán – rajtbaleset a két futam közül az elsőn

A 2024-es All-Star Race IndyCar változata, a Million Dollar Challenge első kiadása már történelem. Alex Palou (Ganassi-Honda) végzett az élen a pontok nélküli show-versenyen, amelyet vasárnap rendeztek meg a kaliforniai Palm Springsben található The Thermal Club nevű privát klub versenypályán. A tizenkét résztvevővel zajló főfutamban a kétszeres és regnáló IndyCar-bajnok győzött 20 kör után, amelyet a tervek szerint két részre osztottak

A főfutamot (feature race) két, egyenként tíz körös előfutam előzte meg. Ebben a két előfutamban 14, illetve 13 résztvevővel dőlt el az a tizenkét versenyző, aki az All-Star Race-ben a pénzdíjért küzdött. Konkrétan az 1. előfutamból a legjobb 6, a 2. előfutamból pedig a legjobb 6 versenyző jutott be a főfutamba.

Azok közül, akik azért nem is jutottak be a tizenkét fős főfutamba, mert lemaradtak a legjobb hatos helyezésről a heat race-en, a hatszoros IndyCar-bajnok Scott Dixon (Ganassi-Honda), a kétszeres IndyCar-bajnok Will Power (Penske-Chevrolet), a korábbi Indy 500-győztes Marcus Ericsson (Andretti-Honda) és Patricio O’Ward (McLaren-Chevrolet) kerültek ki.

Bár ezeknek és számos más IndyCar-pilótának nem volt érdemes Palm Springsbe utaznia, Alex Palou volt az, aki ünnepelhetett. Örült a győztesnek járó, összesen félmillió amerikai dolláros pénzdíjnak. Scott McLaughlin (Penske-Chevrolet) és Felix Rosenqvist (Shank-Honda) végzett Palou mögött a második és harmadik helyen a 2024-es All-Star Race végeredményében, amelynek összértéke 1,756 millió amerikai dollár volt.

Josef Newgarden (Penske-Chevrolet), aki a két héttel ezelőtti szezonnyitón aratott győzelmének köszönhetően vezeti a 2024-es IndyCar tabellát, az Alexander Rossival (McLaren-Chevrolet; 7.) való érintkezés után a 8. helyen végzett a pont nélküli All-Star Race-en. (Eredmény: IndyCar All-Star verseny Palm Springsben)

Alex Palou közvetlenül a pole-ból indult az All-Star Race-en, mellette Felix Rosenqvist állt az első sorban. Mindketten megnyerték a két előfutam egyikét, miután mindkettőben a pole-ból indultak, miután a szombati kvalifikációs csoportjukat vezették.

A 20 körös főfutam két részből állt. Az első tíz kör után Palou vezetett Scott McLaughlin és Rosenqvist előtt. A tervezett tízperces szünet következett, mielőtt újabb tíz kör következett volna. Az All-Star Race formátuma jelentősen eltért egy normál IndyCar versenyhétvégétől az egész hétvége során.

A 20 körös verseny második része ezért Palou és McLaughlin indult az első sorból. Palou azonnal újra megadta a tempót, és semmit sem bízott a véletlenre. A célban közel hat másodperc volt az előnye McLaughlinnal szemben, akinek nem volt komoly esélye. Rosenqvist a harmadik helyen haladt át a célvonalon.

Colton Herta (Andretti Honda) mutatta a legnagyobb előzési lendületet. Frissebb gumikkal szinte a teljes (kis) mezőnyön keresztül hajtott, és végül a P4. helyen ért célba, a két Ganassi-ifjonc, Marcus Armstrong és Linus Lundqvist előtt.

Hőfutamok: rajtbaleset Scott Dixonnal, Romain Grosjeannal és társaival

A tényleges All-Star Race-t megelőző két előfutam közül az elsőben rögtön az első kanyarban káosz alakult ki. Romain Grosjeant (Juncos-Chevrolet) sajnos a Ganassi újonca, Scott Dixon megpördült az 1-es kanyar előtt. Miközben a megpördülő Grosjean visszapördült a mezőnybe, Rinus VeeKay (Carpenter-Chevrolet) autóját kapta el.

Christian Lundgaard (Rahal-Honda) szintén eltalálták, de VeeKaytól és Grosjeantól eltérően nem tudta folytatni a versenyt. Lundgaard még ezt a nap első két előfutamát is a negyedik helyen fejezte be Felix Rosenqvist, Scott McLaughlin és Josef Newgarden mögött

Így Lundgaard egyike volt azoknak, akik bejutottak a tizenkét fős főfutamba. Mögötte Agustin Canapino (Juncos-Chevrolet) és Colton Herta is bejutott. Ezzel szemben a P9-es Penske pilóta, Will Power nem jutott tovább, ahogy a P12-es Scott Dixon sem, miután korán összeütközött Romain Grosjeannal.

A 2. előfutam sokkal nyugodtabb volt, mint az 1. előfutam. Alex Palou győzött Ganassi csapattársa, Marcus Armstrong, valamint Graham Rahal (Rahal-Honda), Linus Lundqvist (Ganassi-Honda), Pietro Fittipaldi (Rahal-Honda) és Alexander Rossi ellen. Rossi McLaren-csapattársa, Patricio O’Ward volt az, aki a P7-es pozícióban lemaradt a fő futamról.

A 2024-es IndyCar naptárban már három teljesen versenymentes hétvége van, mielőtt az alapszakasz április 21-én a kaliforniai Long Beachen folytatódik. A csendes-óceáni partvidék híres utcai pályáján rendezett futam lesz a második pontverseny a március 10-én a floridai Szentpéterváron megrendezett szezonnyitó után.