péntek, március 29, 2024
HomeBasketballHorford és Tatum vezetésével egyenlített a Celtics - Morant nélkül peches a...

Horford és Tatum vezetésével egyenlített a Celtics – Morant nélkül peches a Grizzlies

Milwaukee-i idegenbeli győzelmével egyenlített a Boston Celtics a rájátszásbeli sorozatban. Ja Morant nélkül a Memphis Grizzlies csak kevéssel maradt alul. Az NBA kedd reggel.

A Celtics 116-108 (47-48) arányú győzelemmel ismét egyenlített a Bucks ellen. Az ezúttal pont nélkül maradt Daniel Theis (tizenegy perc, 0/5 mezőnyből) csapata egy erős utolsó negyednek (43:28) köszönhetően nyert Milwaukee-ban és 2:2-re feljött.

Routinier Al Horford a szintén tizenegy lepattanós Jayson Tatummal együtt 30 ponttal volt a Kelták legjobbja, akik szerdán először vehetik át a vezetést hazai pályán.

A Bucksnál, amely továbbra is a sérült Khris Middletont nélkülözi, Giannis Antetokounmpo ismét kiemelkedett. A görög 34 pontot dobott és 18 lepattanót szedett.

Match ball for the Warriors

A Golden State Warriors eközben meccslabdát szerzett. A kaliforniaiak annak ellenére nyertek 101-98-ra (38-41) a Memphis Grizzlies ellen, hogy földalatti, 24 százalék körüli hárompontos százalékkal dobtak, és a záró szakaszig hátrányban voltak, mert Steph Curry idegesen elsüllyesztette mind a nyolc büntetőjét az utolsó 47 másodpercben.

A vendégek nélkülözték sztárjukat, Ja Morantot, aki a harmadik meccset Jordan Poole szabálytalansága miatt kihagyta. A Golden State viszont Steve Kerr edző távollétében nyert, akinek a Corona-vírusra pozitív lett a tesztje. Curry 32 ponttal zárt. A korábbi bajnoknak már csak egy győzelemre van szüksége ahhoz, hogy bejusson a konferencia döntőjébe.