петък, март 29, 2024
HomeBasketballХорфърд и Тейтъм доведоха Селтикс до изравняване - Гризлис нямаха късмет без...

Хорфърд и Тейтъм доведоха Селтикс до изравняване – Гризлис нямаха късмет без Морант

С победа като гост в Милуоки Бостън Селтикс изравни резултата в серията си от плейофите. Без Джа Морант Мемфис Гризлис не успя да се справи. НБА във вторник сутринта.

Селтикс отново изравниха резултата с победа над Бъкс със 116-108 (47-48). Отборът около безпомощния този път Даниел Тейс (11 минути, 0/5 от игра) спечели благодарение на силна последна четвърт (43:28) в Милуоки и се наложи с 2:2.

Routinier Ал Хорфорд, заедно с Джейсън Тейтъм (също 11 борби), беше най-добрият реализатор за „келтите“, които могат да поведат за първи път у дома в сряда, с 30 точки.

За Бъкс, които продължават да са без контузения Крис Мидълтън, отново се отличи Джанис Антетокунмпо. Гъркът вкара 34 точки и грабна 18 борби.

Мачбол за Воините

В същото време „Голдън Стейт Уориърс“ спечелиха точка за мача. Калифорнийците спечелиха със 101:98 (38:41) срещу „Мемфис Гризлис“, въпреки че процентът на стрелба от тройката беше около 24% и изоставаха до последната фаза, защото Стеф Къри потъна нервно във всичките си осем свободни хвърляния в последните 47 секунди.

Гостите бяха без звездата си Джа Морант, който пропусна третия мач заради фаул от страна на Джордан Пул. От друга страна, Голдън Стейт спечели в отсъствието на треньора Стив Кер, който даде положителна проба за вируса Corona. Къри завърши с 32 точки. Бившият шампион се нуждае от още една победа, за да се класира на финала на конференцията.