kedd, május 7, 2024
HomeBundesligaHincapie az utolsó pillanatban győzelemre vezeti a Bayert Lipcsében

Hincapie az utolsó pillanatban győzelemre vezeti a Bayert Lipcsében

Az első mérkőzéshez hasonlóan a Bayer Leverkusen egy hullámvasútra emlékeztető mérkőzésen 3-2-re legyőzte az RB Leipziget, köszönhetően egy késői gólnak, amivel megszilárdította első helyét

Az Eintracht Frankfurt elleni 1-0-s vereségre három változtatással reagált Marco Rose, a Lipcse edzője: Lukeba és Seiwald kezdett, valamint Dani Olmo, aki váll- és bokasérülése után a kezdő XI-ben tért vissza. Henrichs, Kampl és Baumgartner a kispadon találta magát.

A Bayer edzője, Xabi Alonso az utolsó percben Augsburgban aratott győzelem alkalmával eredetileg Tah és Wirtz játékát pihentette, de most a spanyol visszahozta a duót a kezdőcsapatba Andrich és Hlozek (mindketten a kispadon) helyett.

Egy dolog előre: Aki csúcsmeccsben reménykedett, az biztosan nem csalódott, főleg az első félidőben. Az RB és a Bayer izgalmas párharcot szállított, sok tempóval, kiélezett párharcokkal és rengeteg befejezéssel. A Lipcse különösen az első félórában játszott nagyszerűen

Korai trükk Xavitól

A Rózsa tizenegy nagyon korán támadott, óriási tempót diktált és így egyértelmű előnyre tett szert. A hazaiak a hetedik percben korán vezetést is szereztek – méghozzá különösen látványosan: Schlager passzát a jobb oldalon a kapunak háttal álló Xavi vette át, aki aztán egy gyors labdaérintéssel zsonglőrködött felfelé, majd ballal a jobb alsó sarokba lőtt – a hónap gólja.

A Bayer lenyűgözöttnek tűnt, fázisokban lerohanták, és örülhettek, hogy a szászok nem gyarapították a mérlegüket a csípős lipcsei hidegben. Hradeckyt többször is bevetették (21., 22., 25., 29.). Xabi Alonsónak nem tetszhetett, amit látott. Ráadásul Frimpongot már korán le kellett cserélni Tella sérülése miatt (31.).

Ezt követően azonban megváltozott a kép a pályán. Az RB már nem játszott olyan nagy iramban és inkább a kontratámadásokra épített, míg a Bayer láthatóan stabilizálódott és több gólveszélyt is sugározott. A Rajnaiak azonban nem lettek igazán meggyőzőek, és hiányzott a kellő precizitás az utolsó harmadban

Bayer és a szögletek

A második játékrész aztán a Werkself kedvére kezdődött, akik már néhány másodperc után betörtek a bal szélen, majd Tella révén 1:1-re egyenlítettek (47′). A gól önbizalmat adott a vendégeknek, akiknek most az is jót tett, hogy az RB már nem tudott olyan magasan nyomni, mint a kezdeti szakaszban.

Wirtz lövésével még a vezetést is megszimatolta, de nem tudta legyőzni Blaswichot, aki szögletre tisztázott (55′). Ekkor azonban a Leverkusen egy rosszul elvégzett rövid sarokkal szó szerint gólra invitálta az RB-t – és az el is fogadta a meghívást: Xavi elcsípte a hanyag Hofmann-labdát, és a jobb oldalon leküldte Dani Olmót, aki viszont szemfüles volt Opendának – 2:1 (56′).

A Lipcse újra előnybe került, de nem sokáig, hiszen a katasztrofális szögletet egy Bayer szempontjából tökéletes szöglet követte: Hofmann vágta a labdát balról a második oszlopnál Tahhoz, aki magasan emelkedett és tökéletesen fejelt a kapuba, így 2:2 (63′).

Újra minden nyitott volt – és ez így is maradt a végső sípszóig. Bár a Werkselfnek volt több játékrésze, főleg a vége felé, és Grimaldo (70′) és Hofmann (82′) révén a veszélyesebb megmozdulások is a Werkselfé voltak, úgy tűnt, hogy marad a 2-2-es végeredmény. De nem így történt, hiszen az utolsó percben Grimaldo szöglete után Hincapie fejelt a Werkselfnek, amely az utolsó percben ünnepelt győzelmet aratott (90.+1).

A

RB Leipzig jövő szombaton várja a következő élvonalbeli összecsapást, amikor 15.30-kor a VfB Stuttgart ellen lép pályára. Az immár 27 tétmérkőzés óta veretlen Bayer 04 Leverkusen a Borussia Mönchengladbachot fogadja az esti csúcsmeccsen (18.30).