kedd, május 7, 2024
HomeSerie AHibátlan bajnok: Osimhen konzervnyitót ad a Napolinál

Hibátlan bajnok: Osimhen konzervnyitót ad a Napolinál

Az SSC Napoli második Serie A-s mérkőzését is megnyerte ebben a szezonban. A Sassuolo azonban vasárnap este sem nehezítette meg túlságosan a regnáló bajnok életét

Az SSC Napoli egyike annak a három csapatnak, amely tökéletesen kezdte az új szezont – hétfő este az Inter követheti a példáját a Cagliari Calcio otthonában negyedik csapatként. A Napoli a nyitányon 3-1-re nyert a feljutott Frosinone Calcio otthonában, majd vasárnap este fölényes, 2-0-s győzelmet aratott a Sassuolo Calcio felett.

Osimhennel pedig az előző szezon góllövőlistájának élén (32 fellépésen 26 gólt szerzett) máris helyzetbe hozza magát. A Milan támadójával, Olivier Giroud-val együtt két játéknap után vezeti a góllövőlistát Olaszországban. A saját stadionjukban nagy tapssal fogadott bajnok első találatát azonban Raspadori szerezte, aki kevesebb mint 60 másodperc után a jobb kapufa mellé szögezte a labdát. Majd negyed óra elteltével Osimhen volt a soros, aki lecsapott: A videofelvételek megtekintése után Antonio Giua játékvezető büntetőt ítélt Politano szabálytalansága miatt, Osimhen pedig a bal felső sarokba lőtte a büntetőt (16-os).

A Napoli ezután időnként a falhoz játszotta ellenfelét, anélkül, hogy nagy lehetőségeket alakított volna ki. Zambo Anguissa centikre volt a 2-0-s vezetéstől, amikor bal oldali fejese célt tévesztett (34.). Cserébe Ruan volt a Sassuolo egyetlen említésre méltó lehetősége az első játékrészben, szintén fejjel (35.).

A második 45 perc majdnem döcögősen indult, de Politano remek keresztlabdája után Osimhen hatalmas fejes lehetőséget hagyott ki (46.). Nem sokkal később Lopez tett rossz szolgálatot a vendégeknek, amikor egy játékvezetői inzultusért kiállították (51.).

Kvaratskhelia jobbra pezseg a játék örömétől

A hosszabbításban egyik Napoli-lehetőség követte a másikat, Zielinski erőteljes ballábas lövése nem sokkal maradt el (57.). A szünet utáni legjobb lehetőség Raspadori előtt adódott, aki Toljan büntetőjét a léc fölé lőtte (60.). Rudi Garcia cseréje végül új lendületet hozott: Kvaratskhelia állt be, és azonnal sziporkázott. A csapatkapitány di Lorenzo medveerős passzát egy erőteljes, lapos lövéssel a hosszú sarokba váltotta, így 2-0-ra alakította az állást (64.).

A Napoli még nem elégedett meg, Osimhen és Raspadori is veszélyesen közel járt (76., 79.). A Joker Simeone nagy lehetőséget hagyott ki (90.+3). A regnáló bajnok azonban megérdemelten nyert hazai pályán, még ha nem is örültek az eredménynek.

Jövő szombaton az első presztízspárbaj vár a Napolira, amikor a második helyezett Lazio látogat a Diego Armando Maradonához. A nulla ponttal és 0:4 góllal rajtoló Sassuolónak már pénteken (18.30), a Hellas Verona elleni hazai meccsen sürgősen erősítenie kell az önbizalmán