понеделник, май 6, 2024
HomeSerie AБезупречен шампион: Осимхен открива в Наполи

Безупречен шампион: Осимхен открива в Наполи

СНЦ Наполи спечели и втория си мач в Серия А през този сезон. Сасуоло обаче не направи живота на действащите шампиони твърде труден и в неделя вечер

SSC Napoli е един от трите отбора, които направиха перфектен старт на новия сезон – в понеделник вечер Интер може да последва примера на Каляри Калчо като четвърти отбор. Наполи спечелиха с 3:1 на стадиона на промотирания Фрозиноне Калчо, за да открият кампанията, след което в неделя вечер постигнаха убедителна победа с 2:0 над Сасуоло Калчо.

И с Осимхен, най-добрият голмайстор от предишния сезон (26 гола в 32 участия), вече се поставя на позиция. Заедно с нападателя на Милан Оливие Жиру той оглавява класацията на голмайсторите в Италия след два мача. Но първото ухание на шампионите, които бяха посрещнати с големи фанфари на собствения си стадион, дойде от Распадори, който закова топката до десния стълб след по-малко от 60 секунди. След това, след четвърт час игра, дойде ред на Осимхен да нанесе удар: След като изгледа видеозаписа, съдията Антонио Джуа даде дузпа за фаул срещу Политано и Осимхен стреля в горния ляв ъгъл (16).

След това Наполи на моменти притискаше съперника си до стената, без да създава големи шансове. Замбо Ангиса беше на сантиметри от преднина от 2:0, когато ударът му с глава отляво не попадна в целта (34). В замяна на това Руан имаше единствения шанс, който си заслужава да се спомене, за Сасуоло през първата част, също с глава (35-и).

Вторите 45 минути почти започнаха ударно, но след страхотно центриране на Политано, Осимхен пропусна огромен шанс с глава (46-та). Малко след това Лопес направи лоша услуга на гостите, когато бе изгонен за съдийска обида (51-ва).

Кварацхелия направо бълбука от радост от играта

В продълженията един шанс за Наполи следваше следващия, като на мощния удар с левия крак на Зелински не му липсваше много (57.). Най-добрият шанс след почивката бе дело на Распадори, който промуши наказателния удар на Толян над напречната греда (60). Смяната, извършена от Руди Гарсия, най-накрая донесе нов импулс: в игра влезе Кварацхелия и веднага блесна от радост. Капитанът ди Лоренцо, който беше силен като мечка, превърна паса си в мощен нисък удар в далечния ъгъл, за да направи 2:0 (64-та).

Наполи все още не беше доволен, Осимхен и Распадори бяха опасно близо до гола (76., 79.). Жокерът Симеоне пропусна страхотен шанс (90.+3). Все пак действащите шампиони заслужаваха да спечелят у дома, дори и да не бяха развълнувани.

Първият престижен двубой очаква Наполи следващата събота, когато вторият в класирането Лацио гостува на „Диего Армандо Марадона“. Сасуоло, които стартираха с нула точки и 0:4 гола, спешно трябва да повдигнат самочувствието си още в петък (18.30 ч.) у дома срещу Хелас Верона.