szombat, május 11, 2024
HomePremier LeagueHavertz lőtte az első gólt: az Ágyúsok továbbra is veretlenek

Havertz lőtte az első gólt: az Ágyúsok továbbra is veretlenek

Az Arsenal FC a Bournemouth otthonában folytatta veretlenségét. A 4-0-s győzelem során az AFC két hibás hibájának egyikéből Havertz is hasznot húzott

Az észak-londoni derbi döntetlenje után – amely már a második bajnoki döntetlenje volt az Ágyúsoknak – Mikel Arteta számos törzstagot kímélt a Brentford elleni 1-0-s Ligakupa-győzelem alkalmával. Bournemouthban a várakozásoknak megfelelően visszarotált: a spanyol összesen hét változtatást hajtott végre – többek között Ödegaard és Rice is a középpályára került Havertz mellé.

Bár Arteta gyerekkori barátja, Andoni Iraola csapata – a két baszk gyerekként együtt játszott a San Sebastian-i Antiguoko csapatában – még mindig várta első győzelmét a bajnokságban, a favoritok ellen sem bújt el a saját térfelén – ellenkezőleg. A Stoke elleni 2-0-s győzelemhez képest hét új játékossal is kezdő Bournemouth eleinte magasan nyomott.

Saka fejjel leporolta

A taktika kockázatosságát jól illusztrálta egy jelenet az 5. percben. Zincsenko egy ügyes mozdulattal hidalta át a magasan felfutó labdát, és hirtelen rengeteg helyük lett az Ágyúsoknak – de végül Fehér túl pontatlanul keresztlabdázott

A következő percekben aztán a Cherries állt mélyebben. Ennek ellenére a hazaiak nem tudták megakadályozni a hátrányt: Gabriel Jesus kapufás fejesét követően Saka fejjel is leporolta a labdát (17.).

Árbán.

Aarons és Christie hibázik

A gól után továbbra is az Arsenal irányította a játékot, de Aarons pillanatnyi botlásáig kevés esélyük volt a gólszerzésre: Ödegaard aztán kihasználta a büntetőt, amit az AFC jobbhátvédje Nketiah-ra fogott, és a szünetben 2-0-ra alakította az állást (44.)

Röviddel a folytatás után Iraola tizenegyese rögtön a következő büntetőajándékot osztotta ki. Ezúttal Christie hozta le Ödegaardot egy teljesen felesleges szereléssel. A büntetőt azonban nem Saka vagy Ödegaard, hanem Havertz értékesítette. A pontról a nemrég kritizált német válogatott játékos megszerezte első versenykörülmények között szerzett gólját az Ágyúsok színeiben (53.) – a mindent eldöntő találatot.

Fehérke szerezte a döntő gólt

A vendégek ezután adminisztrációs üzemmódba kapcsoltak, és átengedték a labdát ellenfelüknek. De mivel a Cherries bebizonyította, hogy miért is ők a liga egyik leggyengébb támadóosztálya (mindössze öt gólt lőttek), a hazai szurkolók nem ünnepelhettek gólt – a vendégek viszont újabb gólt ünnepelhettek.

Miután Gabriel Jesus (86.) és Smith Rowe (90.) kihagyta a 4:0-t, White egy szabadrúgás után fejjel a kapuba helyezte a labdát (90.+3) – maradt is ennél az állásnál, mert Neto védte Smith Rowe lövését (90.+6)

Visszaesett a ManCity távolsága

A ManCity Wolverhamptonban elszenvedett párhuzamos vereségével (1-2) az Ágyúsok egy pontra csökkentették hátrányukat a Polgárokkal szemben a jövő vasárnapi (17.30) összecsapás előtt. Az AFC ezzel szemben továbbra is nyeretlen, és a kiesőhelyre csúszott.

A csúcsmeccs előtt az Arsenal kedden a Lens vendégeként folytatja a Bajnokok Ligájában (21 óra). A Bournemouth szombaton (16 óra) a bajnokságban a rivális Evertonhoz látogat (16 óra).