péntek, május 17, 2024
HomeBasketballFedett pálya is a fókuszban: Ibaka debütálásán nyert a Bayern

Fedett pálya is a fókuszban: Ibaka debütálásán nyert a Bayern

A bajor kosárlabdacsapatnak sikerült megnyernie első bajnoki mérkőzését esélyesként – még ha rázósan is. Este a sport mellett a csarnokparkett is a középpontban volt

A világbajnok Andreas Obst és Isaac Bonga vezetésével az FC Bayern szűken megnyerte nyitómeccsét a BBL-ben. A müncheniek 96:87 (50:40) arányú győzelmet ünnepelhettek pénteken a Syntainics MBC ellen. A két német válogatott egyenként 15 ponttal járult hozzá a sikerhez, amely az utolsó percekben még veszélyben forgott. A legjobb pontszerző az újonc Leandro Bolmaro (16) volt.

A Bayern új edzőjének, Pablo Lasónak a kosarasai mellett a figyelem középpontjában a LED-es csarnokpadló állt: a high-tech felületen digitálisan jelentek meg a vonalak és a pályamegjelölések. A szünetekben és a félidőben a teltházas csarnok 6500 nézőjét partigrafikával szórakoztatták.

A bajorok címvédőinek sportszakmai szempontból kellett néhány perc, hogy megtalálják a ritmust – csak az első félidő vége felé sikerült a házigazdáknak vezetést szerezniük. Különösen a precíziós dobó Obst, aki az USA elleni lélegzetelállító elődöntőben az USA elleni világbajnokságon megdöbbentette a kosárlabdavilágot, okozott izgalmakat a BMW Parkban a hármasaival.

Obst DBB-s csapattársa, Dennis Schröder korábban este nézőként nézte végig a Löwen Braunschweig meglepő 91-86-os győzelmét az EWE Baskets Oldenburg ellen. A világbajnokság legértékesebb játékosának választott NBA-játékos a braunschweigi klub tulajdonosa

Hiányzó játékosedzésen látható Ibaka

A nyár leglátványosabb új szerzeményeként a Bundesligába érkezett NBA-sztár Serge Ibaka néhány jelenetben érezhetően hiányolta a meccsgyakorlatot. A Bayern csapatkapitánya, Vladimir Lucic sérülés miatt hiányzott. A vége felé a Laso-csapat hirtelen ismét közel engedte a szász-anhalti vendégeket, és meg kellett remegnie a győzelemért.

A müncheniek a bajnoki rajt után jövő csütörtökön az Alba Berlin elleni német párharcban az Euroligában is pályára lépnek. Addig is az egyszeri tesztüzem után ismét leszerelik a LED-es üvegpadlót.