péntek, március 29, 2024
HomeLigue 1Hátrányba kerülés után: Messi-Mbappé összjáték biztosította a Saint-Etienne elleni hazai győzelmet

A Paris a Nantes-ban elszenvedett 1:3 után a Saint-Etienne ellen is hátrányba került. De aztán Messi és Mbappé két közös produkciója biztosította, hogy a PSG megfordítsa a meccset a félidő előtt és után.

Az egy héttel ezelőtti, Nantes-ban elszenvedett 3-1-es vereség után a PSG ismét a Neymar, Mbappé és Messi alkotta sztárcsapatával kezdett – utóbbi egyébként mindhárom gólt előkészítette a Saint-Etienne elleni első mérkőzésen (3-1). A Dupraz edzőváltása és több nagynevű játékos érkezése óta erős Stephanois az utolsó négy meccsükből tíz ponttal érkezett – és ennek megfelelően teljesítettek, különösen az első félidőben, annak ellenére, hogy a tabella 16. helyén állnak.

Bouanga különösen a kezdetektől fogva megmutatta játékkedvét, a 13. percben előbb Kehrer mellett cselezett el a bal oldalon, majd Marquinhost feldobva Gournának adott keresztlabdát. A vezetést még nem sikerült megszereznie, így Bouanga maga szerezte meg. De ezért elsősorban Danilo Pereira volt a felelős, aki egy ellenfél bedobása után nem tudta kontrollálni a labdát a saját tizenhatosán belül, így a Saint-Etienne támadója egyedül fejezhetett Donnarumma elé (16.).

PSG három góllal tizenegy perc tiszta játékidő alatt

Az

PSG az első félidőben uralta a labdát (73 százalékos labdabirtoklás), és jó ellentámadásokat vezetett, de sokáig csak a vendégeknek voltak gólszerzési lehetőségeik. Bouanga ezután ismét keresztbe adott, de ezúttal Donnarumma és Danilo Pereira tudta kivédeni a lövésre kész Boudebouzt. A félidő előtt ismét Mbappé volt az, aki visszahozta a PSG-t a meccsbe, Messi nagyon jól irányzott keresztlabdája után.

A házigazdák ugyanúgy jöttek ki a szünetről, ahogyan távoztak: egy góllal. A 47. percben Messi az ASSE büntetőterületen belül közel tartotta a labdát a lábához, majd a néhány méterre előtte álló Mbappéhoz passzolt, aki megfordította a mérkőzést. Ezzel a két góllal Mbappé immár Ibrahimoviccsal és 156 PSG-góllal osztozik a második helyen az örökös párizsi góllövőlistán, Cavani (200) mögött. Öt perccel Mbappé után Danilo Pereira növelte az előnyt. Mbappé távoli keresztlabdája után a portugálnak csak bólintania kellett egy méterről a kapuba.

Mbappé 23 góllal a PSG második legjobb góllövője

Az

Saint-Etienne nem tudta kiheverni a sokkot, hogy tizenegy perc tiszta játékidő alatt, a félidő előtt és után három gólt kapott. A PSG még számos lehetőséget teremtett a még tisztább eredmény elérésére Di Maria és Messi (74.), Neymar kapufa mellé tartó lövése (79.), Di Maria dudaszó (86.) és Wijnaldum kapufa mellé tartó lövése (90+2.) révén, de végül nem volt olyan következetes, mint közvetlenül a félidő előtt és után.

A PSG következő ellenfele a jelenlegi második helyezett OGC Nice lesz jövő szombaton (21:00). A 16 pontos különbséggel azonban nem párharcról van szó a címvédésben. Mbappé eltiltását tölti, és a Saint-Etienne elleni összecsapás lesz az utolsó a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágója előtt.