понеделник, април 29, 2024
HomeLigue 1След като изоставаше: екипната работа на Меси и Мбапе гарантира домакинска победа...

След като изоставаше: екипната работа на Меси и Мбапе гарантира домакинска победа срещу Сент-Етиен

Париж изоставаше и срещу Сент-Етиен след 1:3 в Нант. Но след това две съвместни продукции на Меси и Мбапе осигуриха на ПСЖ обрат в мача малко преди и след полувремето.

След лошото си представяне при поражението с 3:1 в Нант преди седмица ПСЖ отново започна със звездното си нападение от Неймар, Мбапе и Меси – последният, между другото, беше подготвил и трите гола в първия мач срещу Сент-Етиен (3:1). Стефаноа, които са силни след смяната на треньора с Дупраз и привличането на няколко известни играчи, пристигнаха с десет точки от последните си четири мача – и се представиха подобаващо, особено през първото полувреме, въпреки че са на 16-о място в таблицата.

Bouanga по-специално показа желанието си да играе от самото начало, като първо дриблира покрай Керер отляво в 13-ата минута, а след това разстрои Маркиньос, за да пресече за Гурна. Той все още не успяваше да поведе, така че Буанга сам си отбеляза гол. Основна заслуга за това има Данило Перейра, който не успя да овладее топката в собствената си шестнайсеторка след хвърляне на противников играч, което позволи на офанзивния играч на Сент-Етиен да завърши сам срещу Доннарумма (16).

PSG с три гола за единадесет минути чисто игрово време

PSG контролираше топката през първото полувреме (73% владеене) и направи няколко добри контраатаки, но дълго време само гостите имаха шансове да отбележат. След това Буанга отново подаде, но този път Донарума и Данило Перейра успяха да опазят Будебуз, който беше готов да стреля. Преди края на полувремето Мбапе отново върна ПСЖ в играта след много добре насочено подаване на Меси.

Домакините излязоха на почивката точно както я бяха напуснали – с гол. В 47-ата минута Меси задържа топката близо до крака си в наказателното поле на ASSE и подаде към намиращия се само на няколко метра пред него Мбапе, който обърна мача. С тези два гола Мбапе вече дели второто място с Ибрахимович и 156 гола за ПСЖ във вечната класация на голмайсторите на парижани след Кавани (200). Пет минути след Мбапе Данило Перейра увеличи преднината си. След центриране на Мбапе от далечната греда португалецът трябваше само да се разпише от метър.

Mbappé вече е вторият най-добър реализатор на ПСЖ с 23 гола

Saint-Etienne не можа да се възстанови от шока от три гола в единадесет минути чисто игрово време, преди и след полувремето. ПСЖ все пак създаде многобройни шансове за още по-ясен резултат чрез Ди Мария и Меси (74-ата минута), удар на Неймар в гредата (79-ата минута), лоб на Ди Мария (86-ата минута) и удар на Вайналдум в гредата (90+2-ата минута), но в крайна сметка не беше толкова последователен, колкото непосредствено преди и след полувремето.

Следващата среща на ПСЖ е следващата събота (21:00 ч.), когато ще се изправи срещу втория в класирането OGC Nice. Въпреки това, с разлика от 16 точки, това не е двубой в надпреварата за титлата. Мбапе ще бъде отстранен и сблъсъкът със Сент-Етиен ще бъде последният му преди втория мач от последния 16-и кръг срещу Реал Мадрид в Шампионската лига.