csütörtök, május 9, 2024
HomeLa LigaHárom piros lap, gól nélkül: a Barcelona kikapott a nyitányon

Három piros lap, gól nélkül: a Barcelona kikapott a nyitányon

Az FC Barcelona nem jutott tovább a 0-0-s döntetlennél a robusztus FC Getafe ellen. A katalánoknál Raphinha és Xavi látta a pirosat, az Azulonesnél Mata kapott piros lapot. Aztán a hosszabbítás mélyén a VAR-nak kellett közbeavatkoznia.

Az FC Barcelona a bajnoki nyitányon a Getafe FC-t fogadta idegenben – egy olyan összecsapást, amely az utóbbi időben kevés örömet okozott a katalánoknak. A Barça legutóbb 2019-ben találkozott a Coliseum Alfonso Perezben, azóta 0:1 és két nullás eredmény született.

José Bordalas felállása egyértelművé tette, hogy a házigazdák megközelítése a katalánok ellen ebben a szezonban is a védekezés lesz. Djené, Alvarez, Duarte, Mitrovic, Iglesias és Damian személyében hat névleges védő volt az első tizenegyben.

Az FC Barcelona részéről Xavi a középpályán De Jong mellett a két újoncra, Gündoganra és Oriol Romeura támaszkodott. Míg utóbbi védekezésben játszott, addig a német válogatott játékos a fél bal oldali támadó középpályán találta magát Pedri mellett. Lewandowski a kilences poszton játszott, Raphinha pedig a jobbszélen tartotta a frontot. Védekezésben Araujo vette át a megüresedett jobbhátvéd szerepet Koundé, Christensen és a támadó Baldé mellett.

Barça korai szerencsével

A meccs elején Gündogan előtt adódott az első lehetőség, de nem tudta a hálóba juttatni a labdát Raphinha keresztlabdája után – aki ráadásul szabálytalan volt (2.). Nem sokkal később viszont a Barcelonának volt szerencséje, amikor Latasa meglépett a védelemtől, de Koundé enyhe nyomására a kapu előtt, ígéretes helyzetben luftot lőtt (4.).

Ezt követően az Azulones arra koncentrált, hogy minél jobban tönkretegye a katalánok játékát. A párharcok kemény megközelítése mellett többször is előfordultak szabálytalanságok a labdán kívül. Ennek eleinte az volt a hatása, hogy a Barça támadásban alig tudott kibontakozni. A legnagyobb lehetőség Oriol Romeu előtt adódott távolról (26.). Raphinha lövése után is veszélyes volt, amit Soria parált. A labda Mitrovic lábára, onnan pedig a kapufára pattant (36.)

Raphinha ívelése

Röviddel ezután Raphinha nehezítette meg csapata életét. A szélső olyannyira hagyta magát provokálni a hazaiak durva kezezésétől, hogy könyökkel megütötte Alvarezt, amiért piros lappal kiállították (42. perc).

A második félidőben Xavi feláldozta a középpályás Christensent, és becserélte a szélső Abde-t, akit Ferran Torres és Fati helyett előnyben részesített. De Jong a középső védelembe került Koundé mellé. A Barça még akkor is uralta a játékot, amikor kevesebben voltak, bár a hazaiak támadóbb felfogásban próbálkoztak, öt ember helyett négy emberrel a hátsó alakzatban. Abde közelített a röplabdára (53.), de mellé ment.

Mata tíz a tíz elleni játékra teszi fel, Xavi is repül

A második félidőben azonban nem tartott sokáig a hátrány. Az 57. percben Mata egyértelműen elkésett egy párharcban az előretolt Araujóval, ennek következtében megkapta a második sárga lapját a mérkőzésen – és hirtelen tíz a tíz ellen volt az állás. Nem sokkal később Lewandowski is bemutatkozott, de fejesével nem talált be a védő Alvarez ellen (62.).

Ezután Soto Grado játékvezető előhúzta a harmadik piros lapot. Xavi szabadrúgást ítélt a gólvonalon, többek között Djené ellen is piros lapot adott, miután Abde a vele egy az egyben, a kapu felé menet elesett. A szabadrúgást nem ítélték meg, de az edzőt a lelátóra küldték (71.).

A Barça a záró szakaszban a nagyon fiatal játékosokkal próbálkozott. Yamal, Gavi és Fati is pályára lépett és kezdett a mélyen álló Getafe ellen. Abde nem találta el a kapu külső sarkát (74.), Fati pedig Yamal keresztlabdája után a léc fölé helyezte a labdát (80.), de ennél többre nem futotta.

Visszavágó a hosszabbításban, fordulatos lett a helyzet

Mélyen a hosszabbításban azonban rendkívül drámai csúcspontra jutott a mérkőzés. Először Araujo-t találták el a büntetőterületen belül. A videóbizonyíték azonban előzetesen felfedezte Gavi kézilabdáját, ezért nem volt büntető (90.+14). A közvetlen ellentámadásban a Getafe kontrázott: előbb Portu lövését blokkolta nagy nehezen Gavi, majd Lozano öt méterről kihagyott egy szabad sarokrúgást (90.+15). Csak ezután volt vége.

Zsinórban negyedszer nem tudott gólt lőni az FC Barcelona a Getafe otthonában, és ezzel elszenvedte első vereségét a bajnokságban. Az Azulones jövő vasárnap (17.30) a Girona otthonában lép pályára. Az FC Barcelona ezt követően 19.30-kor az FC Cadiz csapatát fogadja az Olimpiai Stadionban, amely alternatív helyszín, amíg a hazai Camp Nou átépítés alatt áll.