csütörtök, március 28, 2024
HomeSerie AHárom gól a rendes játékidőben: a Milan kiütötte az Empolit

Három gól a rendes játékidőben: a Milan kiütötte az Empolit

A milánóiak a nemzetközi szünet után kedvezőtlen körülmények között aratott munkás győzelemmel tértek vissza az Empoli otthonában. 3:1 lett a Rossoneri végeredménye ezen a 8. játéknapon – nagyon késői gólokkal együtt.

Az már előre világos volt, hogy az FC Empoli kellemetlen ellenfél lesz – a toszkánok a szezon tisztességes kezdése után eddig mindössze két vereséget szenvedtek. Az a tény, hogy az amúgy is puha felületen heves esőzés kezdődött, csak még nehezebbé tette a feladatot.

Így az első 45 perc kevés csúcspontot tartogatott, akárcsak a 0-0-s döntetlen. Rafael Leao & Co. alig került sor eddig a pontig, bár az Empoli megpróbált valamit támadásban maguk is, és hébe-hóba tereket kínáltak.

Rebic oldja a csomót – Rafael Leao utolsó pontja

A második játékrészben továbbra is lassú volt a játék, leszámítva az FCE kapus Vicario remek védését Tonali lapos lövésénél (64.) és az Empoli joker Bajrami kihagyott lehetőségét. Az albán válogatott játékosnak az AC kapusa, Tatarusanu előtt szabadon kellett volna betalálnia, különösen a 74. percben.

Ez öt perccel később megbosszulta magát: Rafael Leao egy hosszú bedobás után szerencsésen jutott át, majd a portugál a büntetőterületen belül Rebichez passzolt. A percekkel korábban érkezett horvát ex-frankfurti játékos humor nélkül csúsztatott a kapuba, és 1:0-ra alakította az eredményt (79.).

De ezzel még nem volt vége ennek a párharcnak, és a hosszabbítás kezdetével a dolgok igazán felpörögtek – kezdve az „FCE-Chancentod” Bajrami látványosan értékesített közvetlen szabadrúgásával az ünnepelt 1:1 (90.+2). De alig két perccel később Ballo-Touré visszaállította a Milan vezetését, mielőtt Rafael Leao egy remek lobbanással mindent eldöntött, és a Milan továbbra is az élen állt a Napoli mögött a tabella élén (90.+7).