péntek, május 3, 2024
HomeFootballHaaland: Dupla és "vér a bokán"

Haaland: Dupla és „vér a bokán”

Norvégia barátságos mérkőzésen egyértelműen 9:0-ra nyert az Arminia ellen kedden. A dortmundi Erling Haaland kétszer is betalált, de meg is sérült. Most volt az első diagnózis.

Haaland a félidőig a pályán volt a norvégoknál, és kétszer is betalált. A szünet előtti második gólja után, amikor 5:0-ra alakította az állást, a támadót kezelni kellett. A második félidő után a BVB leharcolt támadója nem tért vissza a pályára.

„Sok vér a bokán „

„Ez egy kemény félidő volt Erling számára. Sok vér volt a bokáján, úgyhogy kíméljük” – mondta Kent Bergersen másodedző a TV2-nek a szünetben. Ez tehát minden bizonnyal úgy is értelmezhető, hogy minden rendben van.

Egy barátságos mérkőzésen nem volt szükség arra, hogy a gólkirály a pályán maradjon, főleg, hogy az állás már 5-0 volt. A szünet után Norvégia folytatta a gólgyártást, King, a nürnbergi Möller Daehli és kétszer Sörloth gondoskodott a tiszta 9:0-s végeredményről.

Egyelőre nem lehet megmondani, hogy Haaland játszik-e a szombat esti, Lipcse elleni Bundesliga-mérkőzésen. Haaland január 22-e óta hiányzott a holttesten, mivel izomproblémái vannak a holttesten. A 21 éves játékos a Bielefeld elleni 1-0-s győzelem alkalmával ünnepelte visszatérését (március 13.), a BVB gólvágója pedig a legutóbbi játéknapon, a kölni 1-1-es döntetlen alkalmával került először újra a kezdő tizenegybe.