събота, май 4, 2024
HomeFootballХааланд: Двойно и "кръв на глезена"

Хааланд: Двойно и „кръв на глезена“

Норвегия спечели ясно с 9:0 приятелския мач срещу Арминия във вторник. Ерлинг Хааланд от Дортмунд вкара два пъти, но също така се контузи. Сега имаше първа диагноза.

Haaland беше на терена за норвежците до полувремето и също вкара два пъти. След втория му гол малко преди почивката, когато направи 5:0, нападателят трябваше да бъде лекуван. След края на второто полувреме потърпевшият нападател на BVB не се завърна на терена.

„Много кръв по глезена „

„Това беше трудно полувреме за Ерлинг. Имаше много кръв по глезена, така че ще се отнасяме към него леко“, заяви сътреньорът Кент Бергерсен пред TV2 по време на почивката. Така че това определено може да се тълкува като разрешение.

В приятелски мач нямаше нужда най-добрият играч да остава на терена, особено след като резултатът вече беше 5:0. След почивката Норвегия продължи да бележи, Кинг, Мьолер Даели от Нюрнберг и два пъти Сьорлот осигуриха категоричния краен резултат 9:0.

В момента не може да се каже дали Хааланд ще играе в мача от Бундеслигата срещу Лайпциг в събота вечер. Хааланд отсъства от 22 януари заради мускулни проблеми в областта на адуктора. 21-годишният футболист отбеляза завръщането си при победата с 1:0 срещу Билефелд (13 март), а голмайсторът на BVB се завърна в стартовата единайсеторка за първи път при равенството 1:1 в Кьолн в последния ден.