kedd, május 14, 2024
HomeBasketballGyőzelem Lyonban: a Bayern szilárdan szem előtt tartja a rájátszást

Győzelem Lyonban: a Bayern szilárdan szem előtt tartja a rájátszást

Az Euroligában kedden a két német csapat volt a kihívó. Az Alba Berlin kikapott a Maccabi Electra Tel Aviv vendégeként. Az FC Bayern kosárlabdacsapata a lyoni győzelem után is a rájátszást tartja szem előtt.

Az

Alba Berlin továbbra is várja első győzelmét a kéthetes Corona-szünet után. Kedd este a berliniek nagy küzdelem ellenére 78-87 (39-47) arányban kikaptak az izraeli sorozatbajnok Maccabi Tel-Avivtól az Euroliga pótmérkőzésén. Ez volt a negyedik vereség zsinórban és a 14. vereség a 20. mérkőzésen a Premier League-ben. A berliniek legjobbjai Maodo Lo 18 ponttal és Luke Sikma tizenkét ponttal voltak.

Bayern győzelem Lyonban

Az FC Bayern még reménykedhet egy újabb negyeddöntős szereplésben az Euroligában. A 18. játéknap pótmérkőzésén az ötszörös német bajnok kedd este 77-68-ra (45-29) nyert a francia bajnok Villeurbanne otthonában, és 10:11-es győzelmi mérleggel a tizedik helyen áll, közvetlenül a nyolcadik Anadolu Efes Isztambul (10:10) mögött. A legjobb nyolc csapat 34 mérkőzés után jut a kieséses szakaszba.

A Bayern sokáig egyértelműen jobb csapat volt. Tíz perc után négy ponttal vezetett Andrea Trinchieri olasz edző csapata 2000 néző előtt. Öt perccel később már 33:20 volt az állás, a szünetben pedig 45:29-re növelte a Bundesliga-csapat a különbséget.

Harmadik győzelem az elmúlt négy meccsen

A térfélcsere után a münchenieknek továbbra sem volt sok gondjuk a franciák ellen. A harmadik negyed után 61:42 arányban tulajdonképpen már eldőlt a mérkőzés a dél-németek javára. Bár a záró játékrészben a házigazdák még csökkenteni tudtak, Trinchieri csapatától már nem lehetett megtagadni az elmúlt négy mérkőzésből harmadik Euroliga-győzelmét. Augustine Rubit 17 ponttal és tíz lepattanóval a Bayern legjobbja volt.

A müncheniek pénteken (20.30 óra/Magentasport) a német élvonalbeli párharcban az Alba Berlinnel folytatják a német párharcot.

Maccabi Tel Aviv – Alba Berlin 87:78 (47:39)

W

A Tel Aviv legjobb pontszerzői: Wilbekin (18), Williams (16), Reynolds (14), Zizic (14), Taylor (11)
A legjobb berlini dobók: Lo (18), Sikma (12), Zoosman (10)