понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballПобеда в Лион: Байерн държи плейофите под око

Победа в Лион: Байерн държи плейофите под око

В Евролигата двата германски отбора бяха изправени пред предизвикателство във вторник. Alba Berlin загуби от Maccabi Electra Tel Aviv. Баскетболният отбор на ФК Байерн все още се стреми към плейофите след победата в Лион.

Alba Berlin продължават да чакат първата си победа след двуседмичната пауза в Корона. Във вторник вечерта берлинчани загубиха със 78:87 (39:47) от израелския шампион Макаби Тел Авив в мач от Евролигата въпреки голямата борба. Това беше четвърто поредно поражение и 14-о в 20-ия мач от Висшата лига. Най-добрите играчи на Берлин бяха Маодо Ло с 18 точки и Люк Сикма с 12 точки.

Bayern спечели в Лион

ФК Байерн все още може да се надява на още един четвъртфинал в Евролигата. В мач от 18-ия ден петкратните шампиони на Германия спечелиха със 77:68 (45:29) при гостуването си на френския шампион Вилюрбан във вторник вечерта и заемат десето място с актив от 10:11 победи, точно зад Анадолу Ефес Истанбул (10:10) на осмо място. Осемте най-добри отбора се класират за нокаутния кръг след 34 мача.

Байерн дълго време беше очевидно по-добрият отбор. След десет минути отборът на италианския треньор Андреа Тринчиери имаше четири точки аванс пред 2000 зрители. Пет минути по-късно резултатът вече беше 33:20. На почивката отборът от Бундеслигата увеличи до 45:29.

Трета победа в последните четири мача

След смяната на полетата Мюнхен продължи да има малко проблеми срещу французите. При 61:42 след третата четвърт мачът всъщност вече беше решен в полза на южногерманците. Въпреки че домакините успяха да намалят резултата в последния период, отборът на Тринчиери вече не можеше да се лиши от третата си победа в Евролигата от последните четири мача. Аугустин Рубит беше най-добрият професионалист на Байерн със 17 точки и 10 борби.

В петък (20.30 ч./Magentasport) мюнхенският отбор ще продължи участието си в германската висша дивизия в двубой с Алба Берлин.

Макаби Тел Авив – Алба Берлин 87:78 (47:39)

Най-добрият реализатор за Тел Авив: Wilbekin (18), Williams (16), Reynolds (14), Zizic (14), Taylor (11)
Най-добри хвърлячи за Берлин: Lo (18), Sikma (12), Zoosman (10)