неделя, април 28, 2024
HomeBundesligaГала представление на новото попълнение Hatate: Селтик изпревари и изпревари Рейнджърс

Селтик победи Рейнджърс с 3:0 в шотландския сблъсък на върха на таблицата и излезе начело. Изключителният мъж беше нов подпис.

С перспективата за първото място в таблицата и с трескавия „Селтик Парк“ зад гърба си, „Хупс“ започнаха 427-ото издание на „Олд Фърм“ с натиснат педал на газта. Новото попълнение Хатате, пристигнал от Япония през зимата, възнагради силния начален период с добре пласиран удар от 17 метра (5.).

Макгрегър само временно задържа Рейнджърс в играта

Дербито остана изключително едностранчиво за дълги участъци, като Рейнджърс едва ли ще получи нещо повече от случайни облекчения. Не можеш да го наречеш „щипка“. Най-добрият играч на гостите беше стражът Макгрегър, който на три пъти попречи на Гиакумакис да направи нещо по-лошо (15., 18., 26.).

Вратарят бе повикан отново в игра едва след удара на Хатате (42.) – за третия гол на Селтик Абада стреля необезпокояван, а покупката подейства като асистенция (44.). 3:0 на почивката и това беше заслужено.

Липсваше му и необходимият късмет

След подновяването на играта Селтик остави Рейнджърс да си върши работата, а домакините продължиха да бъдат по-опасни на контраатаки. След като Арфийлд даде знак за живот (54-та минута), играта малко се наклони, а отборът на Джовани ван Бронхорст постепенно създаде натиск и бе близо до отбелязването на гол.

Но лидерите в лигата (преди мача) имаха твърде много невъзможност – и твърде малко късмет – въпреки обсадата на противниковото наказателно поле (на моменти): Влезлият като резерва Джак завари топката от почти 30 метра до напречната греда (79-и), а на Рейнджърс беше отказан гол до края. Това бе потвърдено от обещаващия, но безрезултатен удар с глава на Голдсън (90.+4).

По този начин шампионите бяха заменени на върха на таблицата за момента след 24 от 44 мачове, а Селтик, който предимно управляваше през втория период, сега е с една точка напред.