szombat, május 18, 2024
HomeBasketballFrancisco forrón fut: a Bayern biztosította az utolsó jegyet a Final Fourra

Francisco forrón fut: a Bayern biztosította az utolsó jegyet a Final Fourra

Az

FC Bayern München életben tartja esélyét a Német Kosárlabda Kupa megnyerésére. Az elődöntőbe jutás esetén a visszavágó is lehetséges

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata a negyedik és egyben utolsó csapatként jutott be a Német Kosárlabda Liga Kupa elődöntőjébe. A kupagyőztes címvédő 86:78 (47:43) arányban nyert a Telekom Baskets Bonn otthonában vasárnap. A Bayern ezzel revansot is vett az egy hónappal ezelőtti bonni bajnoki vereségért.

A kupadöntő tornára 2024. február 17-18-án kerül sor, a helyszínről még nem született döntés. A bonni meccs utáni sorsoláson kiderült, hogy a Bamberg Baskets a müncheniekkel, az Alba Berlin pedig a ratiopharm Ulm ellenfele lesz. A Bamberg, a Berlin és az Ulm is idegenben nyert a szombati negyeddöntőben.

A München Carsen Edwardsnak köszönhetően jobban kezdett, magas százalékkal dobott mezőnyből, és az első negyed után 22:19-re vezetett, annak ellenére, hogy számos eladott labdát engedett el. A vendégek korán kétszámjegyűre növelték előnyüket, a második játékrész 8:0-ás kezdésével. A bonni kispadról a válogatott kosaras, Christian Sengfelder (21 pont) körüli szakemberek nagy lendületet adtak, a hazaiak kevés hibát vétettek és a nagyszünetre 43:47-re csökkentették hátrányukat.

A Bonn ezt a lendületet nem tudta átvinni a második félidőre, a harmadik negyed első hét percében mindössze három pontot szerzett. A vendégek ekkor már irányították a játékot, uralták a lepattanópárbajt, és Sylvain Francisco (22 pont) személyében erős opciót találtak támadásban. A 26 éves irányító tizenkét mezőnykísérletéből összesen kilencet dobott be, és a kinti dobásokból is tökéletes maradt (6/6, plusz 3/6 hármas). A Bayern akár 17 pontra is feltornázta a különbséget, és a záró szakaszban már nem engedte hét pontnál közelebb a Bonnt.

Telekom Baskets Bonn – Bayern München 78:86 (43:47)

A Bonn legjobbjai: Sengfelder (21 pont), Fobbs (16), Watson Jr. (15), Frey (10).
A legjobb pontszerzők Münchenben: Francisco (22), Booker (20), Edwards (14), Bonga (12)