péntek, május 17, 2024
HomeEsportsFeCWC 2022: A Team Riders a klubvilágbajnok

FeCWC 2022: A Team Riders a klubvilágbajnok

Team Riders a 2022-es klubvilágbajnok! A döntőben egy domináns befejezésnek köszönhetően legyőzték a SAF-ot. A döntő sokáig nyitott volt.

A

SAF, akik korábban a Schalke-verő Ninjas in Pyjamas-t is legyőzték az elődöntőben (2:1 és 2:1), valamint a Lovasok a mérkőzés elején megérezték egymást. Csak a második félidőben játszottak mindketten valamivel nyitottabban, ami rögtön kifizetődött – mindkettőjük számára.

Válasz a fordulóra

A játékrész 50. percében Dan ‘Stingrayjnr’ Ray szabadon mozoghatott a tizenhatoson belül. Két cselre indult, de az ellenfelek mind a középpálya felé orientálódtak. Ez volt a legnagyobb hiba, hiszen az ellenfél nyomása nélkül a hosszú sarokba fejelt – 1-0. Az előny nem tartott sokáig.

Mindössze három játékperccel később a Lovasok játszottak egy hosszú labdát a lánc mögé. A csatáruk egy az egyben át tudott jutni, és éles szögből, közvetlen közelről a hosszú sarokba lőtt.

A lovasok Diogo ‘Tuga810’ Pombo és Andoni ‘AndoniiPM’ Payo még egy-egy lövést kapura lőttek, de közelről nem tudták blokkolni. Döntetlennel indult a második játékrész.

Ez a mérkőzésen a Lovasok dominanciája érvényesült. Többet birtokolták a játékot, SAF hosszú labdákkal próbált gyorsan a lánc mögé kerülni – hiába. Az első szakaszhoz hasonlóan a második félidő sokkal látványosabbnak ígérkezett.

A lovasok finomítják dominanciájukat

A 60 játékperc után Pombo és Payo nagy lehetőséget kapott, hogy megszerezze a vezetést. A tizenhatoson belül egy passzsorozatot állítottak fel, és a kapu előtt tizenegy méterrel középen szabadon álló játékosnak volt szeme. Teljes erőből lőtt, de a virtuális éjszakai égboltra célzott. Néhány pillanattal később már sokkal jobban ment nekik.

A büntetőterületen belül megszédítették SAF-ot, keresztbe tettek, de ezúttal az erőteljes lövés célba ért – 2-1 az összesítésben. Ray és csapattársa, „Conkai” ezután nyitott, de több saját lehetőségük nem volt. Ehelyett a Lovasok kétszer is a lábuknál volt a döntés, de nem sikerült betalálniuk.

Mindezek ellenére a 63. percben szerzett gól elég volt. Diogo ‘Tuga810’ Pombo és Andoni ‘AndoniiPM’ Payo nem csak a trófeát, hanem 300 000 dollár pénzdíjat is nyertek.

Pombo számára ez egy régóta várt pillanat: „Annyira boldog vagyok! Négy év után – rengeteg fontos, nagy meccset vesztettem el, soha nem nyertem nagy tornát. Ez volt a legnehezebb mérkőzésünk ezen a tornán. Az egyenlítő gól nagyon fontos volt” – mondta a FIFA mikrofonjánál.

A német résztvevők számára vegyes érzésekkel zárult a verseny. Míg az 1. FC Köln már a csoportkör után kiesett, addig a Schalke és a NEO a 16 között találkozott egymással. Ott Knappenék győztek, de a negyeddöntő után haza kellett térniük.

A FIFAe Világbajnokság után, amelyet Umut „Umut” Gültekin nyert meg, és a FIFAe Klub Világbajnokság után jövő héten a FIFAe Nemzetek sorozata következik. Umut’, Mustafa ‘xMusti19’ Cankal és Dylan ‘DullenMIKE’ Neuhausen a címért játszanak Németországban. A DFBe csapata július 27-én 18 órakor rajtol