събота, май 11, 2024
HomeEsportsFeCWC 2022: Team Riders е световен клубен шампион

FeCWC 2022: Team Riders е световен клубен шампион

Team Riders е световен клубен шампион за 2022 г.! На финала те побеждават SAF благодарение на доминиращ финал. Дълго време финалът беше отворен.

SAF, които преди това бяха победили на полуфиналите биячите на Шалке Ninjas in Pyjamas (2:1 и 2:1), както и Riders се усетиха в началото на мача. Едва през второто полувреме двамата заиграха малко по-открито, което се отплати веднага – и за двамата.

Отговор за обратния път

В 50-ата минута на мача Дан ‘Stingrayjnr’ Рей можеше да се движи свободно в шестнайсеторката. Той започна два дрибъла, но всички противници се ориентираха към центъра. Съдбоносна грешка, тъй като без никакъв натиск от страна на съперниците той завърши в далечния ъгъл – 1:0. Преднина, която нямаше да продължи дълго.

Само три игрови минути по-късно Riders изиграха дълга топка зад веригата. Техният нападател успя да премине един на един и да нанесе директен удар от остър ъгъл в далечния ъгъл.

Диого „Tuga810“ Помбо и Андони „AndoniiPM“ Пайо от Riders имаха по още един удар към целта, но не успяха да блокират от близко разстояние. В началото на втория етап резултатът беше равен.

В този мач доминацията на Riders се утвърди. Те имаха повече от играта, SAF се опитваше бързо да застане зад веригата с дълги топки – напразно. Както и в първия мач, второто полувреме трябваше да бъде много по-зрелищно.

Велосипедистите усъвършенстват своята доминация

След 60 минути игра Помбо и Пайо имаха чудесна възможност да поведат. Те създадоха последователност от пасове в шестнайсеторката и имаха поглед върху играча, който стоеше свободно на 11 метра централно пред вратата. Той стреля с всичка сила, но се прицели във виртуалното нощно небе. Само няколко минути по-късно те се справиха много по-добре.

Те разиграха SAF в наказателното поле, пресякоха, но този път мощният удар беше точен – 2:1. След това Рей и неговият съотборник „Конкай“ се отвориха, но нямаха повече възможности за изява. Вместо това Riders на два пъти взеха решението на крака, но не успяха да отбележат гол.

Въпреки това голът от 63-ата минута на мача беше достатъчен. Диого „Tuga810“ Помбо и Андони „AndoniiPM“ Пайо спечелиха не само трофея, но и 300 000 щатски долара под формата на парична награда.

За Помбо това е дългоочакван момент: „Толкова съм щастлив! След четири години – загубих много важни, големи мачове, никога не спечелих голям турнир. Това беше най-трудният ни мач в този турнир. Изравнителният гол беше толкова важен“, каза той на микрофона на ФИФА.

За германските участници турнирът премина със смесени чувства. Докато 1. FC Köln вече беше елиминиран след груповата фаза, Schalke и NEO се срещнаха в 16-ия кръг. Там Knappen надделя, но трябваше да се върне у дома след четвъртфинала.

След Световната купа на ФИФА, която Умут „Умут“ Гюлтекин спечели, и Световната клубна купа на ФИФА, следващата седмица предстоят Сериите на нациите на ФИФА. За титлата за Германия ще играят Umut’, Mustafa ‘xMusti19’ Cankal и Dylan ‘DullenMIKE’ Neuhausen. Отборът на DFBe ще стартира на 27 юли в 18:00 ч.