péntek, március 29, 2024
HomeEsportsEgymillió dollár a kasszában: a LOUD nyerte a Valorant Champions Tourt

Egymillió dollár a kasszában: a LOUD nyerte a Valorant Champions Tourt

Valorant új világbajnokot talált. A LOUD vasárnap a döntőben legyőzte az OpTic-et, és ezzel megszerezte az egymillió dolláros pénzdíj oroszlánrészét.

A későbbi döntősök már a csoportkörben is találkoztak egymással – a legjobb három között az OpTic 2-1-es győzelmével. Mivel azonban a LOUD nem mutatott gyengeséget a ZETA DIVISION és a BOOM Esports ellen, a brazilok is továbbjutottak a kieséses szakaszba.

Három fej-fej melletti összecsapás a bajnokságban

Azután nagyot játszottak ebben a mérkőzésben: A felsőházi döntőbe jutásért a későbbi bajnok előbb Leviatán és a DRX-et ütötte ki 2-0-ra, majd ismét az OpTic ellen lépett pályára. Az USA és Kanada együttese korábban 2-1-re diadalmaskodott a Team Liquid és az XSET felett.

A felsőházi döntő szintén 2-1-re végződött. A csoportfázissal ellentétben ezúttal a LOUD győzött, és biztosította helyét a nagydöntőben. Az OpTic azonban megemésztette a kudarcot, és izgalmas párharcot vívott a DRX ellen a legjobb öt elleni alsóházi döntőben. Miután az észak-amerikaiak 2-0-s előnyüket elszalasztották, a Map Haven-en döntő 13-10-es győzelmet arattak, részben az MVP Jacob ‘yay’ Whiteaker erős teljesítményének köszönhetően, a 3-2-es végeredményt elérve.

LOUD győzedelmeskedett, és szeretné tovább növelni az előnyét

Ez volt a harmadik összecsapás az OpTic és a LOUD között. A döntőben a brazilok szűk 15:13-as nyitó győzelmet arattak Ascenten, majd az OpTic azonnal visszavágott 13:6-os Binden. A harmadik meccsen az alelnök nyakába szakadt a pofon: a 16:14 a Breeze-nél a második borotvaéles vereséget jelentette, amiből az OpTic már nem tudott kilábalni. A negyedik és egyben utolsó mérkőzésen a LOUD nem hagyott semmit veszni és 13:5 arányban hozta haza a 3:1-es végeredményt és ezzel együtt a bajnoki címet.

Különleges pillanat volt ez a brazil csapat számára, akik a Twitteren jelentették be, hogy még ennél is tovább akarnak menni: „Biztosak lehettek benne, hogy a történetünk még csak most kezdődött „