csütörtök, április 25, 2024
HomeMotorsportsSpanyolország és Japán: Sebastien Ogier még két ralival kedveskedik magának

Spanyolország és Japán: Sebastien Ogier még két ralival kedveskedik magának

Egyel több, mint a bejelentett: A WRC-legenda Sebastien Ogier a Toyota színeiben indul a Rally Spain és a Rally Japan versenyen

A nyolcszoros rali-világbajnok Sebastien Ogier mégiscsak hat ralin indul a 2022-es rali-világbajnokság (WRC) során. A francia ralilegenda nem csak a jövő hónap elején megrendezésre kerülő új-zélandi WRC futamon, hanem az azt követő két spanyolországi és japán fordulóban is rajthoz áll.

Ogier a Toyota GR Yaris Rally1-et a finn Esapekka Lappival osztotta meg a szezon során. 2022-re visszavett a versenyzésből, hogy több időt tölthessen a családjával.

Emellett a sportkocsis versenyekre akart koncentrálni az Endurance Világbajnokságban (WEC). De ezt a programot a Le Mans-i 24 órás versenyen fejezte be. A WEC szezonzáró Bahreinben egybeesett volna a Rally Japánnal, amely egyben a WRC döntője is.

Új-Zéland lesz a negyedik fellépése, így Spanyolországgal és Japánnal együtt már hat rallye lesz. Ez eggyel több, mint amit Ogier eredetileg bejelentett.

„Mint mindenki tudja, nagyon izgatottan várom, hogy Új-Zélandra menjek” – mondta a 38 éves játékos. „De ami újdonság, hogy Spanyolországban és Japánban is versenyezni fogok. Ez a bajnokság utolsó három fordulója, így már nagyon várom ezt az új kihívást” – mondta.

Ogier előző három kiállása a Rally Monte-Carlo, a Rally Portugal és a Safari Rallyn egy dobogós helyezést hozott neki, mint második helyezett a nyitó futamon, bár a győzelem a sarkában volt. Portugáliában visszavonult, Kenyában pedig negyedik lett.

Meglepő módon Esapekka Lappi szezonja már véget ért. Jövője a raliversenyzésben jelenleg nyitott. A Toyota WRC főnöke, Jari-Matti Latvala szeretné megtartani honfitársát.

Lappi hét versenyén háromszor végzett a dobogón (Svédországban, Finnországban és Ypresben). Görögországban üzemanyagnyomás-problémák miatt a második helyen feladta a versenyt.