четвъртък, март 28, 2024
HomeEsportsЕдин милион долара в банката: LOUD печели Valorant Champions Tour

Един милион долара в банката: LOUD печели Valorant Champions Tour

Valorant намери нов световен шампион. LOUD победи OpTic на финала в неделя, за да вземе лъвския пай от наградния фонд от един милион долара.

Възможните финалисти вече се бяха срещнали в груповата фаза – с по-добър край за OpTic, който надделя с 2:1 в най-добрия от трите мача. Но тъй като LOUD не показаха никаква слабост срещу ZETA DIVISION и BOOM Esports, бразилците също се класираха за фазата на нокаут.

Три директни сблъсъка в турнира

Тогава те играха силно в този мач: По пътя си към финала на Upper Bracket бъдещият шампион първо елиминира Leviatán и DRX с внушителен резултат 2:0, а след това отново се изправи срещу OpTic. Преди това комбинацията от САЩ и Канада триумфира с 2:1 над Team Liquid и XSET.

Финалът на горната гривна също беше с резултат 2:1. За разлика от груповата фаза, този път LOUD стана победител и си осигури място на големия финал. OpTic обаче преодоля неуспеха и надделя във вълнуващия двубой срещу DRX във финала на най-добрата петица в долната група. След като изпуснаха преднина от 2:0, северноамериканците измъкнаха решителната победа с 13:10 в Map Haven, благодарение отчасти на силното представяне на MVP Джейкъб Уайтакър, за краен резултат 3:2.

LOUD триумфира и иска да увеличи броя на точките си

Това беше третият сблъсък между OpTic и LOUD. На финала бразилците успяха да спечелят с 15:13 в началото на изкачването, след което OpTic веднага отвърна с 13:6 в свързването. В третия гейм вицепрезидентът понесе удар във врата: 16:14 за Breeze означаваше второ поражение на косъм, от което OpTic нямаше да се възстанови. В четвъртия и последен мач LOUD не позволиха нищо да бъде пропиляно и спечелиха крайния резултат с 3:1, а с това и титлата с 13:5.

Това беше специален момент за бразилския отбор, който обяви в Twitter, че иска да постигне нещо повече: „Можете да сте сигурни, че нашата история едва сега започва „