csütörtök, április 25, 2024
HomePremier LeagueEgy héttel a Liverpool előtt: a ManUnited kikapott a Brentfordban

Egy héttel a Liverpool előtt: a ManUnited kikapott a Brentfordban

A Manchester United teljesen hülyét csinált magából a Brentford FC otthonában, 4-0-s vereséget szenvedett, ami lesújtó benyomást hagyott maga után. Most Liverpool vár.

A Vörös Ördögök dominánsan kezdtek a tavaly feljutott Brentfordnál, amely korán keveset engedett, és közben kontratámadások révén maga is veszélyessé vált. Bár Cristiano Ronaldo távoli lövése hosszú idő óta a United legjobb támadójátéka volt (4.), a portugál labdavesztése után hátrányba kerültek a vendégek. Elég volt egy meglehetősen veszélytelen 20 méteres lövés Dasilvától, mivel de Gea egyszerűen hagyta, hogy a labda átguruljon a karjain (10.).

A bontási show folyt. Egyrészt a hatékony Brentford sokkal harmonikusabb csapatként és az ellenfélhez sokkal jobban alkalmazkodva mutatkozott be. A United viszont nem csak saját magának nehezítette meg az életét, az angol rekordbajnok percről percre egyre jobban lejáratta magát – miközben a saját támadási törekvéseik elapadtak.

Sípok Eriksenért

Az alacsonyan elvégzett rúgásnál de Gea és a részben kifütyült ex-Brentford-profi Eriksen a saját büntetőterületen belül elvesztette a labdát, Jensennek pedig nem okozott gondot a 2-0 (18.). Mee nyerte a fejpárbajt a United új középső védőjével, Martinezzel (1,75 méterről), és megszerezte a 3:0-t (30.), amikor Mbeumo a negyedik gólt kapta, a vendégek ellentámadásban már hagyták magukat vezetni (35.).

A szünet és a Ten Hag hármas cseréje után kicsit jobb lett a helyzet, mivel a Vörös Ördögök könnyebben jutottak veszélyes helyekre, Cristiano Ronaldo pedig két hasznos fejesgólt szerzett (51., 52.). Ám amikor a Brentford ismét fokozta az erőfeszítéseit, a United labdabirtoklási passzai kenyérre- és vajművészetté váltak, és a vendégek kontráinak védekezését újra és újra próbára tették.

A következő a Liverpool

De a Méhek már régen levették a lábukat a gázpedálról, míg a vendégük nem igazán jutott be a kapuba. Eriksen néhány méterről kihagyta a vigaszgólt (81.), ami nem sokat változtatott volna a Brentford győzelmén.

A ManUnited számára a két keserű vereséggel induló félresikerült rajt tökéletes. Négy Premier League-vereség zsinórban (szezon közben) szintén új negatívum a rekordbajnoknál.

A 3. játéknapon a Vörös Ördögökre a végső párharc vár az Old Traffordon: a hétfő esti hazai mérkőzés az ősrivális Liverpool ellen (21:00). A Brentford szombaton (16 órakor) a városi rivális és feljutott FC Fulham otthonában lép pályára.