четвъртък, април 25, 2024
HomePremier LeagueСедмица преди Ливърпул: ManUnited падна в Брентфорд

Седмица преди Ливърпул: ManUnited падна в Брентфорд

Манчестър Юнайтед се направи на пълен глупак в Брентфорд, губейки с 4:0, за да остави опустошително впечатление. Сега Ливърпул е в очакване.

Червените дяволи започнаха доминиращо в промотирания миналата година Брентфорд, който не допусна почти нищо в началото и междувременно стана опасен чрез контраатаки. Макар че далечният удар на Кристиано Роналдо беше най-доброто нападение на Юнайтед от много време насам (4-то място), гостите изостанаха, след като португалецът загуби топката. Достатъчен бе един доста безобиден удар от 20 метра на Дасилва, като де Хеа просто остави топката да се търкулне през ръцете му (10-и).

Шоуто за разпадане беше в ход. От една страна, ефективният Брентфорд се представи като много по-хармоничен отбор и много по-добре настроен към съперника. От друга страна, Юнайтед не само си усложниха живота, но и с всяка изминала минута се смущаваха все повече и повече – докато собствените им усилия в атака се изчерпваха.

Свирки за Ериксен

При изпълнение на нисък удар де Хеа и освиркваният отчасти бивш професионалист от Брентфорд Ериксен загубиха топката в собственото си наказателно поле и Йенсен нямаше проблеми да покачи на 2:0 (18-и). Мий спечели дуела с глава с новия централен защитник на Юнайтед Мартинес (1,75 м) и вкара за 3:0 (30.), а четвъртият гол, допуснат от Мбеумо, беше резултат от контраатака (35.).

Това стана малко по-добре след почивката и тройна промяна на Ten Hag, тъй като Червените дяволи откриха, че е по-лесно да се стигне до опасни пространства и Кристиано Роналдо достави две полезни глави (51st, 52nd). Но всеки път, когато Брентфорд отново увеличаваше усилията си, пасовете на Юнайтед се превръщаха в изкуство на хляба и контразащитата на гостите беше тествана отново и отново.

Напред е Ливърпул

Но пчелите отдавна бяха свалили крака си от педала на газта, а техният гост така и не успя да влезе във вратата. Ериксен пропусна утешителния гол от няколко метра (81-ви), който нямаше да промени победата на Брентфорд.

За ManUnited фалстартът с две горчиви поражения в началото е перфектен. Четири поредни поражения във Висшата лига (през целия сезон) също са нов негативен резултат за рекордьорите.

В деня на мача 3 „червените дяволи“ ги очаква най-великият двубой на „Олд Трафорд“: домакинството в понеделник вечер срещу съперника „Ливърпул“ (21:00 ч.). В събота (16:00 ч.) Брентфорд ще играе при градските си съперници и повишения ФК Фулъм.