szombat, április 27, 2024
HomeFootballDráma a kiesési harcban: a Cadiz és a Mallorca megmenekült - a...

Dráma a kiesési harcban: a Cadiz és a Mallorca megmenekült – a Granada kiesett

Drámai kiesési mérkőzéseken az FC Granada, az FC Cadiz és az RCD Mallorca hosszú távú párharcot vívott a kiesésért. Hiába a meccsnap előtti legjobb rajtpozíció, a Granada lemegy a spanyol alsóházba, Cadiz és Mallorca marad az osztályban

A

Granada állt a legjobban a döntő 38. játéknap előtt, egy ponttal többel, mint a kádizi és mallorcai riválisok, az FC a 16. helyen állt. A már megmenekült Espanyol Barcelonával együtt szintén egy vélhetően megoldható feladat várt rájuk, a kiesésük pedig teljesen a saját kezükben volt. A háromgólos győzelem azonban kötelező volt, ha a Granada el akarta kerülni a további rezdüléseket. Ez azonban nem így történt: a 90 perc alatt mindkét oldalon kevés volt a gól, a Granada még egy büntetőt is kihagyott (Molina, 72.), így az FCG az Osasuna és az Alaves segítségére szorult. De nem volt semmi ilyesmi.

Mallorca győzött

A CA Osasuna elleni párharcban a feljutott RCD Mallorca volt a kihívó. 36 pontjukkal a 17. helyen álltak a tabellán a mérkőzés előtt – pontegyenlőségben a közvetlen riválisukkal, a kádáriakkal. A vendégek tehát a saját kezükben tartották a kiesésüket is, hiszen a 18. helyezettel megnyerték a közvetlen összehasonlítást. A gól nélküli első félidőt követően Angel nem sokkal a folytatás után megörvendeztette a vendégeket: egy szép kombináció után a támadó közelről a hálóba csúsztatta a labdát (47.). Tíz perccel a végső sípszó előtt Grenier tökéletessé tette a mérkőzést: Prats fejesét követően a középpályás közelről értékesítette a kipattanót (83.).

Cadiz későn mentette meg magát – Granada kiesett

A tabella 18. helyén álló

Cadiznak jó esélye volt a győzelemre az utolsó helyen álló Alaves otthonában, ugyanakkor az Osasuna vagy a Barcelona támogatásában kellett reménykednie. A Cadizból azonban hiányzott a kellő támadóerő, így sokáig 0-0 maradt az állás. A 76. percben Lozano váltotta meg csapatát: Iza erős keresztlabdája után a csatár tolta át a labdát a vonalon. A vendégek az utolsó 15 percben megtartották előnyüket, és kihasználták a Granada 0-0-ját, hogy bent maradjanak a La Ligában.

Így az RCD Mallorca és az FC Cadiz marad a bajnokságban, míg az FC Granada kiesik.