неделя, април 28, 2024
HomeFootballДрама в битката за изпадане: Кадис и Майорка се спасиха - Гранада...

Драма в битката за изпадане: Кадис и Майорка се спасиха – Гранада падна

В драматични мачове за изпадане ФК Гранада, ФК Кадис и RCD Майорка водиха двубои на дълги разстояния за изпадане. Въпреки най-добрата изходна позиция преди деня на мача, Гранада ще отиде в долната част на Испания, а Кадис и Майорка ще останат в класа.

Гранада имаше най-добрата изходна позиция преди решаващия 38-ия ден, с една точка повече от съперниците си от Кадис и Майорка, ФК беше на 16-о място. С вече спасения промотиран Еспаньол Барселона, те също имаха уж изпълнима задача пред себе си и отпадането им беше изцяло в техни ръце. Въпреки това победата с три гола беше задължителна, ако Гранада искаше да избегне нови трусове. Но това не се случи: головете бяха малко и от двете страни през 90-те минути, Гранада дори пропусна дузпа (Молина, 72-ра), така че FCG трябваше да разчита на помощ от Осасуна и Алавес. Но това нямаше да се случи.

Малорка надделява

В двубоя с КА Осасуна повишените RCD Майорка бяха предизвикани. С 36 точки те заемаха 17-о място в таблицата преди мача – с равни точки с преките си съперници от Кадис. По този начин гостите също имаха отпадането си в свои ръце, тъй като бяха спечелили директното сравнение с 18-ото място. След безрезултатно първо полувреме Анхел накара гостите да ликуват малко след подновяването на играта: след прекрасна комбинация нападателят вкара топката в мрежата от близко разстояние (47-ата минута). Десет минути преди последния съдийски сигнал Грениер направи резултата перфектен: след удар с глава на Пратс полузащитникът реализира отскочилата топка от близко разстояние (83-ата минута).

Cadiz се спаси късно – Гранада отпадна

Cadiz, 18-и в таблицата, имаше добри шансове да спечели в последния Алавес, но в същото време трябваше да се надява на подкрепа от Осасуна или Барселона. Но Кадис нямаше необходимата енергия в атака и резултатът дълго време оставаше 0:0. В 76-ата минута Лозано изкупи вината на своя отбор: След силен удар на Иза нападателят прокара топката над линията. В последните 15 минути гостите запазиха преднината си и се възползваха от 0:0 в Гранада, за да останат в Ла Лига.

Така RCD Mallorca и FC Cadiz остават в лигата, а FC Granada изпада.