hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballDoncic nélkül, de Kleberrel: hátrányban a Mavs - állatvédő aktivista a kosárhoz...

Doncic nélkül, de Kleberrel: hátrányban a Mavs – állatvédő aktivista a kosárhoz láncolja magát

Sérült sztárja, Luka Doncic nélkül is kikapott a Dallas Mavericks az NBA-szezon első rájátszásbeli mérkőzésén a Utah Jazz ellen. A Memphis Grizzlies is vereséget szenvedett az este folyamán.

A würzburgi Maxi Kleber csapata szombaton 93:99-re kapott ki saját szurkolói előtt. A best-of-seven sorozatban a texasiak már nyomás alatt vannak a következő, hétfői hazai meccs előtt, de akkor esetleg újra Donciccsal kezdhetnek. A szlovénnak vádlisérülése van.

Kleber viszont a nyugati konferencia rájátszás-sorozatának kezdetére visszatérhet, miután bokaproblémák miatt hosszabb szünetet kellett tartania. A würzburgi játékosnak védekezésben voltak jó jelenetei, de mint minden Mavericknek, neki is voltak nehézségei támadásban. A 30 éves játékos fontos büntetőkkel és egy hárompontossal az utolsó negyedben tartotta meccsben csapatát, de Doncic nélkül a texasiaknak sok helyzetben nem voltak ötleteik. A meccs legjobbja a Jazz-profi Donovan Mitchell volt 32 ponttal, Kleber tíz pontig és négy lepattanóig jutott.

A Mavericks szűk hátránnyal ment a nagyszünetre, majd a harmadik negyedben még nagyobb hátrányba került. A záró negyedben jó fázisok után többször is csak egy-egy sikeres dobás hiányzott a vezetés megszerzéséhez, de a Utah mindig és a végéig védte a szűk előnyét. A Dirk Nowitzki 2011-es első és egyetlen bajnoki címe óta a Mavericks nem jutott tovább a rájátszás első köréből.

36 pont Edwards-tól

A Memphisben a főcsoport második helyezettje némileg meglepő vereséget szenvedett a Minnesota otthonában. Már az elejétől kezdve egyértelmű volt, hogy ez a támadások meccse lesz, hiszen az első negyed 41-33-ra a Timberwolves javára dőlt el. A játék szórakoztatóan folytatódott, de a védelem egyik oldalon sem végezte a legjobb munkát. A vendégek végül 130-117-re nyertek, Anthony Edwards 36 ponttal jeleskedett. Ja Morant volt a házigazdák főszereplője, de 32 pontjával nem tudta megakadályozni a vereséget.

Az állatjogi aktivista a kosárhoz láncolja magát

Egy állatjogi aktivista tüntetéssel megszakította a játékot Memphisben. A 19 éves nő odaláncolta magát az egyik kosárberendezéshez – a játékot ezért a második negyedben ideiglenesen meg kellett szakítani. A biztonsági erők először eltávolították a nyakára tekert láncot, majd kivezették a nőt a csarnokból.

A nőt letartóztatták, és rendzavarás és birtokháborítás miatt vádat emeltek ellene. Egy állatjogi aktivistákból álló csoport tagja, akik a termelési helyszíneken uralkodó körülmények ellen tiltakoznak. A Timberwolves társtulajdonosának, Glen Taylornak is vannak állatfarmjai. A pólófelirattal a nő Taylort kritizálta. A Bundesligában egy héttel ezelőtt az Eintracht Frankfurt és az SC Freiburg mérkőzése félbeszakadt, mert két férfi tiltakozó akció keretében a kapu mindkét oszlopához tapadt. A férfiak pólókat viseltek, amelyeken a következő felirat szerepelt: „Utolsó generáció – Állítsuk meg a fosszilis őrületet”.

Poole ragyog a Warriors győzelmében

A nyitómeccs megnyerése és a nagy nyomás nélküli visszatérés Steph Curry számára: a Golden State Warriors számára szinte tökéletesen alakult a Denver Nuggets elleni sorozatkezdet. A szupersztár március 16. óta először lépett pályára a 123-107-es győzelem alkalmával, miután lábsérülését leküzdötte. A padról beszállva 16 pontot, három lepattanót és négy asszisztot jegyzett alig több mint 21 perc alatt. A Warriors a második félidőben teljesen uralta a mérkőzést, és különösen Jordan Poole 30 pontig jutó erős teljesítményéből profitált. A Nikola Jokicot foglalkoztató Nuggetsnek nem volt válasza a házigazdák sok támadási lehetőségére.

A Raptors csak rövid ideig vezet

0:4, 4:5 – ez volt az egyetlen két olyan eredmény, amellyel a 76ers hátrányba került a Toronto Raptors elleni sorozat elején. Ezt követően a két sztár, Joel Embiid és Kyrie Irving köré épülő csapat átvette az irányítást. Embiid centerként 19 pontig és 15 lepattanóig jutott, de a meccs embere Tyrese Maxey volt a 76ersnél 38 ponttal. Harden 22, Tobias Harris pedig 26 pontot szerzett. A Raptors nem kapta meg a sok támadási lehetőséget kivédekezve. Isaac Bonga is visszatért a Torontóhoz, több mint két hónap után először, de alig három perc alatt keveset tehetett, mindössze két büntetőt értékesített.